Connect with us

Dünya

Pfizer-BioNTech aşısın sahtesinin dağıtımını yaptılar

Ukrayna’da sahte koronavirüs aşısı paniği yaşanıyor. Ukrayna Güvenlik Servisi’nin sahte aşılarla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

Published

on

Ukrayna’da dağıtılan sahte koronavirüs aşısı ülkede kriz yarattı. Ukrayna Güvenlik Servisi’nden (SBU) yapılan açıklamada, Pfizer-BioNTech aşısı adı altında usulsüz olarak ülkeye getirilen bazı tehlikeli ilaçların dağıtımının yapıldığının belirlendiğini açıklandı.

Konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı ifade edilirken, söz konusu maddelerin sağlık kuruluşlarında veya başka yerlerde kullanımıyla ilgili denetimlerde bulunulduğu belirtildi.

Sputnik’in haberine göre, öte yandan Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, bazı üst düzey devlet yetkililerinin ve patronların ülkeye kaçak yoldan sokulan Pfizer-BioNTech aşılarını gizlice yaptırdıkları iddialarının araştırılması için Ukrayna Güvenlik Servisi’ne talimat verdiği ifade edildi.

İsrail’den yasa dışı olarak Ukrayna’ya getirilen Pfizer-BioNTech aşılarının özel bir klinikte kullanıldığı öne sürülürken, İsrail Sağlık Bakanlığı ise bu iddiayı yalanladı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar