Connect with us

Dünya

Pokémon GO artık Türkçe!

Bütün dünyayı heyecana boğan ve gelmiş geçmiş en başarılı artırılmış gerçeklik oyunlarından biri olan Pokémon GO artık Türkçe!

Published

on

By

Caddelerde, sokaklarda, park ve bahçelerde, sevimli canavarlar bulup yakaladığımız ve onları farklı şekillerde kullandığımız, büyük eğlence vaat eden Pokémon GO oyunu artık Türkçe. Pokémon GO’nun geliştiricisi Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang ve Türkiye’deki stratejik pazarlama ve iletişim ortağı The 4 Winds Entertainment (T4W) İletişim ve Lokalizasyon Müdürü Nazih Fares’in katılımıyla gerçekleşen özel bir etkinlikte Pokémon GO’nun Türkçe versiyonu tanıtıldı.

Türkiye’ye özel topluluk etkinlikleri geliyor

Nazih Fares, konuyla ilgili düşüncelerini “Türkiye’deki Pokémon GO lansmanında Niantic’i desteklemekten dolayı çok heyecanlıyız. Buradaki oyuncular için topluluk etkinlikleri ve kültürel olarak anlamlı girişimlerle destekleyeceğimiz uzun vadeli planlarımız için sağlam bir temel oluşturabilmek adına aylardır canla başla çalışıyoruz,” sözleriyle dile getirdi.

Pokémon GO’nun geliştiricisi Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang gerçekleştirdiği sunumda, Niantic’in Pokémon GO için 2016’da yayınladığı ilk tanıtım videosuyla başladıktan sonra Türkiye’nin önem verdikleri bir pazar olduğunun, burada kalıcı olarak bulunduklarının altını çizerek, önümüzdeki günlerde yayınlanacak Pokémon GO Türkiye fragmanını ilk kez Türk basınıyla paylaştı. Niantic’in Türkiye yaklaşımını, “Yerelleştirilmiş Türkçe uygulamasıyla Pokémon GO’yu Türkiye’ye getirebildiğimiz için son derece mutluyuz ve bunu mümkün kılmamıza yardımcı olan Türkiye’deki muhteşem Eğitmen topluluğuna minnettarız. Oyunun Türkiye’deki başarısını geliştirmeye ve büyütmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” şeklinde özetledi.

Türkçe dil desteği herkes için aktif

Pokémon GO için Türkçe dil desteği şu anda aktif ve Eğitmenler Pokémon’un dünyasını Türkçe olarak keşfedebiliyorlar. Bu maceraya ister yeni başlayın ister yılların tecrübesine sahip deneyimli bir Eğitmen olun, her koşulda yepyeni bir yolculuk sizleri bekliyor. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunun sürekli olarak geliştirileceği ve güncelleneceği belirtiliyor.

Etkinliklere hazır olun

Önümüzdeki günlerde ülkemizde düzenlenmesi planlanan Pokémon GO topluluk etkinliği için detayları Türkçe resmi web sitesinde yer alan blog üzerinden ya da Pokémon GO Türkiye resmi Twitter ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar