Connect with us

Gündem

Posta gazetesi vatandaşları uyardı: “Araştırmadan yalı satın almayın!”

Published

on

Türkiye’nin en önemli bulvar gazetelerinden Posta, yaptığı haber ile mizah gazetesi Zaytung’u kıskandırdı. “İstanbul Boğazı’ndaki yalılar kapış kapış!” manşetiyle verdiği haberde gazete, “Pandemide İstanbul Boğazı’nın incisi yalılara talep arttı. 1.5 yılda son 20 yılda satılandan daha çok yalı satıldı. Araştırmadan sakın yalı almayın” yazdı!…

KİRALIK BULMAK İMKANSIZ

Gazete yalılara talebin arttığını belirtirken, “Koronavirüs sürecinde manzaraları, bahçeleri, balkonları nedeniyle İstanbul Boğazı’nın incisi yalılara ve yalı dairelerine talep ciddi oranda arttı. En çok geniş bahçeli ve rıhtımlı yalılara talep gelirken, fiyatlarda yükselişe geçti. Satılık yalı ve yalı dairelerinin fiyatları 20 milyon ile 750 milyon TL arasında değişiyor. Kiralık yalı dairelerinin fiyatları pandemi öncesinde 35-40 bin TL’yken bugün çok rahat 60-65 bin TL’ye kiralanıyor. Yalı kiraları ise 150-160 bin TL’den başlarken, şu anda 200-250 bin TL’ye kadar çıkmış durumda. Bu fiyatlara karşılık kiralık bir yalı ya da yalı dairesi bulmak ise neredeyse imkansız durumda” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARI UYARMAYI İHMAL ETMEDİ!

Haberde yalı almak yada kiralamak isteyen vatandaşları da uyaran gazete, yalı ya da yalı dairesinde yaşamak isteyenlerin, bu gayrimenkullerin durumlarıyla ilgili Anıtlar Kurulu ve Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden bilgi almaları gerektiğini ve yalıların eski eser, iskan, imar durumlarının muhakkak araştırılması gerektiği belirterek okurlarını uyardı!

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar