Connect with us

Dünya

Prens Harry, BBC belgeselinde Kraliçe’nin taklidini yaptı

Prens Harry, BBC’nin Prens Philip’in ölümünün ardından Edinburgh Dükü’nü anmak için hazırladığı belgeselde Kraliçe II. Elizabeth’in taklidini yaptı. 

Published

on

By

Daily Mail’in haberine göre 37 yaşındaki Sussex Dükü çarşamba yayımlanan “Prince Philip: The Royal Family Remembers” isimli (Prens Philip: Kraliyet Ailesi Hatırlıyor) belgeselde büyükbabasının uçma sevgisine dair konuşurken Edinburgh Dükü pilotluk yaparken 95 yaşındaki Kraliçe’nin vereceği tepkiyi tahmin etti.

Prens Harry şu ifadeleri kullandı:

”Tüm uçuşları kendisi yapıyordu ya da kesinlikle bir kısmını. Uçarken sadece Edinburgh Dükü olduğunuz için geçiş üstünlüğünüz yoktur. Çok fazla çalışmalı ve becerilerinizi kanıtlamalısınız.”

Sussex Dükü nisanda 99 yaşındayken hayatını kaybeden büyükbabasına dair şu ifadeleri de ekledi:

”Ama aynı zamanda kontrolü eline alma ve tüm dünyada uçak uçurma konusunda inanılmaz bir ayrıcalığa sahipti. Büyükannemi bir uçağın arkasında oturup çay içtiğini ve türbülanstan geçerken ‘Oh Philip! Ne yapıyorsun?’ dediğini hayal edebiliyorum.”

Sussex Dükü büyükbabasının mizah anlayışını özlediğinden de bahsetti. Prens Harry ayrıca şunları söyledi:

”Büyükannemi düşününce onu daha çok özlüyorum çünkü onunla birlikteyken büyükannemin ne kadar güçlü olduğunu biliyorum. İkisi birlikte gerçekten en sevimli çiftti.”

Prens Harry ve eşi Meghan Markle perşembe New York Belediye Başkanı Bill de Blasio’yla 11 Eylül’de hayatını kaybedenleri anmak üzere görüşmüştü.

Kaynak: Independent Türkçe

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar