Connect with us

Dünya

Prens William’dan Prenses Diana’nın Doğum Günü için Mesaj

Prens William, Prenses Diana’nın 61’inci doğum gününe özel mektup paylaştı: “O çok gurur duyardı.”

Published

on

By

Geçtiğimiz günlerde Prenses Diana adına gerçekleşen Diana Ödülleri’ne katılan Prens William, 9-25 yaşları arasındaki başarılı gençleri kraliyetin prestijli ödülüyle onurlandırdı.

Prens William kazanan gençlere yazdığı mektupta katılan herkesi birer ‘ilham kaynağı’ olarak nitelendirdi. Resmi Kensington Sarayı kağıdına yazılan mektupta Prens William şu sözlere yer verdi: “Bugün Diana Ödülü aldığınız için tebrik ederim! Eylemlerinizle dünya değiştiren ilham verici genç neslin bir parçasısınız, çabalarınızı çok takdir ediyorum. Hikayeleriniz dikkate değer. Birçoğunuz zor zamanlardan geçiyor büyük engellerle karşılaşıyorsunuz. Ancak hepimiz adına daha iyi bir gelecek yaratmak için yorulmadan engelleri aşıyorsunuz. Annemin mirasının kişileştirilmişsiniz halisiniz ve hepinizle çok gurur duyacağını biliyorum. Onun hayatını ve işini kutlamanın etrafındakilere yardım etmek için çok fazla zaman ve çaba harcayan inanılmaz insanları tanımaktan daha iyi bir yolu olmadığına inanıyorum.

Prenses Diana’nın Hayattaki Misyonunu Taşıyor

Prens William kadar Prens Harry de annelerinin adını taşıyan Diana Ödülleri’ne büyük önem veriyor. 29 ülkeden 180 gencin katıldığı Diana Ödülleri kapsayıcılığı ile dikkat çekiyor.

Prenses Diana’nın hayattaki misyonunu yansıtan ödüller; gönüllülük, bağış toplama, adaletsizlikle mücadele ve zorlu yaşam koşullarının üstesinden gelme konularında çaba gösteren gençlere büyük önem veriyor.

Diana Ödülleri’ne katılan gençlerin ortak noktaları ise yaşadıkları dünyayı değiştirmek için eylemde bulunmaları. 31 Ağustos 1997’de Paris’te tirajik bir şekilde ölen Prenses Diana adına verilen ödüllerle ilgili kurumun CEO’su Tessy Ojo, “25 yıl sonra Prenses Diana’yı hatırlamak çok dokunaklı. Bu ödülün gençleri topluluklara katılma konusunda ve başkalarına ilham verme konusunda cesaretlendireceğini biliyoruz” diyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar