Connect with us

Dünya

PS5 ve Xbox Series X|S için can sıkan tahmin!

PS5 ve Xbox Series X|S görünüşe göre stok sorununu çözemeyecek. Toshiba cephesinden çip sıkıntısı ile alakalı can sıkıcı bir tahmin geldi.

Published

on

By

Yeni nesil oyun dünyasındaki rekabet PS5 ve Xbox Series X|S ile iyice kızıştı. Teknik açıdan sınırları zorlayan cihazlar sayesinde, oyuncuların ellerine geniş seçenek imkanları geldi. Bununla birlikte kaliteyi de bir üst seviyeye çıkaran bu konsollar, bazı sıkıntılara da sahip olabiliyorlar.

İlginin yüksek olması nedeniyle stok sorunu yaşayan bu cihazlar, teknik kapasitelerinin yüksekliği nedeniyle de bazı konularda başları ağrıtıyorlar. Ortaya atılan yeni bir tahmin de oyuncular açısından can sıkıcı bir hale gidişi gösteriyor.

PS5 ve Xbox Series X|S için çip sıkıntısı, bir süre daha sürecek

Son dönemlerde artan çip sıkıntısı, oyun konsollarını da olumsuz etkiledi. Özellikle güçlü donanımı ile dikkat çeken cihazlar, kaliteli ürünlere ulaşamadıkları için üretimde yavaşlamaya maruz kalıyorlar. Bu yavaşlama da ne yazık ki oyuncuların karşısına stok sorunu olarak yansıyor.

Bu durumun ne kadar daha süreceği henüz bilinmezken, ortaya olumsuz bir tahmin atıldı. Toshiba cephesinden gelen açıklamaya göre çip sıkıntısı 2023‘e kadar sürecek. Durumun sert bir şekilde yaşanacağını aktaran şirket yetkilileri, en erken 2022 Eylül‘ü gösterdi. Bununla birlikte bazı müşterilerin 2023‘ten önce düzenli ürün alışına geçmesinin mümkün olmayacağı aktarıldı. Konuyla ilgili açıklamada şunlar belirtildi:

Tüm üretim hattının durdurulması ve çip tedariki olmadan işin yok olması gibi en ciddi durumlarla hangi müşterilerin karşılaşacağını düşünüyoruz. Oyun konsolu üreticileri, güçlü taleplerde bulunan müşteriler. Kendilerini yüzde 100 memnun edemediğimiz için bir hayli üzgünüz. Hayal kırıklıklarını da anlayabiliyoruz ve özür dileriz.

Güçlü yarı iletken üretimini genişletmek isteyen Toshiba, sorunun çözülmesinde önemli bir umut kaynağı. Ancak firmanın yaptığı açıklama, oyun dünyasındaki ürün kıtlığının bir süre daha devam edeceğini gösteriyor. Umarız bütün oyuncular, bu tarz sorunlar ile baş başa kalmadan yeni nesil oyun dünyasını en iyi şekilde deneyimleyebilirler.

Peki sizlerin bu konudaki görüşleri neler? Sizce PS5 ve Xbox Series X|S ne kadar daha bu sıkıntı ile baş başa kalacak? Görüşlerinizi ve tahminlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Kaynak: Shift Delete

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar