Connect with us

Dünya

Putin: Çevremde onlarca kişide Covid-19 görüldü

Rusya Devlet Başkanı Putin, Covid-19 nedeniyle karantinaya alınması hakkında konuştu Putin, çevresinde çok sayıda kişinin virüse yakalandığını açıkladı, “Bir iki kişide değil, onlarca kişide” dedi.

Published

on

By

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, çevresinde onlarca kişi koronavirüsüne yakalandığı için karantina kararı aldığını söyledi. Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) liderleri zirvesine video konferans yoluyla bağlanan Putin, “Son anda Duşanbe ziyaretimi iptal etmek zorunda kaldım. Çok üzgünüm fakat bu bildiğiniz gibi yakın çevremde korona virüsü vakalarına rastlanmasından kaynaklı. Bir, iki kişide değil, onlarca kişide. Şimdi birkaç günlüğüne karantinada kalmam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Sputnik’in aktardığına göre Putin, Rusya’nın KGAÖ’nün önündeki kilit görevleri yerine getirmekle ilgilendiğini ifade etti. Rus lider, “KGAÖ’nün sorumluluğundaki bölgede ve üye ülkelerin dış sınırlarında durum sadece istikrarsız olmakla kalmayıp aynı zamanda ülkelerimiz için ciddi zorluklar ve riskler barındırıyor” dedi.

‘ABD Afganistan’daki güçlerini çekerken aceleci davrandı’

Putin, ABD’nin Afganistan’daki güçlerini çekerken aceleci davranıldığını da ifade etti. Putin, “ABD ve müttefiklerinin güçlerini -hafif tabirle- aceleyle çekmesi ve Taliban’ın yönetime gelmesinin hemen ardından, bu ülkede durumun çarpıcı şekilde değişmesi ile bağlantılı tehlikeler hakkında fikir paylaşımı yaptık” ifadelerini kullandı. Putin, mevcut koşullarda KGAÖ’nün kendi bölgesinde istikrarı korumak için savunma ve siyasi potansiyelini kullanmaya hazır olması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: Sputnik

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar