Connect with us

Dünya

Putin yine şov yaptı! Dünya bu fotoğrafları konuşuyor

Her yaptığı tatil olay olan, zıpkın ile balık tuttuğu ve üstsüz ata bindiği fotoğrafları günlerce konuşulan Rusya lideri Vladimir Putin, bir kez daha Sibirya’da objektiflere poz verdi.

Published

on

Rus medyası, yaptığı ekstrem sporlar ile tanınan 68 yaşındaki Vladimir Putin’in hafta sonu tatili için Sibirya’nın güneyindeki Tayga’ya gittiğini bildiriyor.

Rusya liderinin yanında Savunma Bakanı Sergey Şoygu vardı. İkili Tayga’nın karlı yollarında güçlü bir arazi aracıyla gezip yürüyüş yaparken Sputnik fotoğrafçısı Alexei Druzhinin tarafından kadraja alındı.

Uluslararası haber ajansları Associated Press (AP) ve Reuters tarafından dünyaya servis edilen fotoğraflarda, Putin’in arazi aracını kullandığı, Şoygu’nun da yolcu koltuğunda oturduğu görüldü.

Yarım metreyi bulan karla kaplı ormanda yürüyüş yapan ikili, dürbünle çevreyi incelemeyi ihmal etmedi. Tatil fotoğrafları arasında, Putin ve Şoygu’nun açık havada yemek yiyip sıcak çay içtiği kare dikkat çekici.

Rus ordu televizyonu Zvezda’nın tatil haberinde ise, Vladimir Putin’in Savunma Bakanı Şoygu’ya ait ahşap atölyesini de gezdiği aktarıldı.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov Putin’in tatiline ilişkin resmi açıklama yaptı ve Rus liderin Sibirya ormanlarında olduğunu söyledi.

Fotoğrafların yayınlanmasıyla Putin ve Şoygu’nun giydiği turuncu renkli deri kabanlar sosyal medyada büyük yankı buldu, yüzlerce paylaşım yapıldı.

AVORİ TATİL ROTASI SİBİRYA 
68 yaşındaki Putin iki yıl önce de aynı bölgede yer alan Tuva’da yine Şoygu ile birlikte tatil yapmış ve ikilinin mantar topladığı fotoğraflar yayınlanmıştı.

Rusya lideri Putin’in en çok ses getiren fotoğrafları ise, 2017 yazında yine Sibirya’da çekildi. Balık tutan Putin, suyun altında maskesine takılan Go Pro kamerasıyla görüntüler kaydetmişti.

Putin’in üstsüz güneşlendiği ve ata bindiği fotoğrafları, sosyal medyada yeni bir trendin başlamasına yol açmıştı. Sosyal medyada, #PutinShirtlessChallenge (#ÜstsüzPutineMeydanokuyoruz) etiketi dolaşıma girmişti.

Söz konusu etiketle kadınlar ve erkekler binlerce fotoğraf paylaşmış, dünyanın dört bir yanına tatile giden Ruslar kampanyaya yoğun destek vermişti.

Putin’in tatil fotoğraflarıyla ilk kez sansasyon yarattığı tarih ise, 2009. Rus lider, yine Sibirya’da sürot botunun dümenine geçmiş, kamp ateşi yakmıştı.

Kremlin tarafından fotoğrafları yayınlanan 2009 tatilinde Putin’e eşlik eden isim, o dönem Olağanüstü Durumlar Bakanı olan Sergey Şoygu’dan başkası değildi.

22 yıldır Rusya’yı yöneten Vladimir Putin, kendisini 2036’ya kadar iktidarda tutacak anayasal düzenlemeyi geçen yıl hayata geçirmişti.

Vladimir Putin, 20’nci yüzyılın başından bu yana Rusya’nın en güçlü kişisi konumunda bulunuyor. 1999 yılında Başbakan olarak atanan Putin, 2000 ile 2008 yılları arasında Devlet Başkanlığı yaptı.

Üst üste iki dönem kuralı nedeniyle 2008 ile 2012 yılları arasında tekrar başbakanlık koltuğuna oturdu ve 2012 yılında da tekrar devlet başkanı seçildi. 2018 yılındaki seçimleri kazanarak, ikinci devlet başkanlığı döneminin ikinci dönemine başladı.

Görev süresi 2024’te dolan Putin, yapılan değişiklikle önceki dönemlerinin hepsini sıfırlamış oldu. 2036’ya kadar iktidarda kalmasıyla Putin’e ‘Yeni Rus Çarı’ yakıştırması yapıldı.

 

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar