Connect with us

Yaşam

Radyolarda son bir ayda en çok çalınan 20 şarkı

Radyo, müzikseverlerin müziğe ulaşmasının en önemli yollarından biri hâlâ. Özellikle ana akım radyolar, dinlenme trendlerini de belirliyor. İşte son bir ayda ulusal radyolarda en çok çalınan 20 şarkı.

Published

on

Her ne kadar mobil uygulamalar müzik dinleme alışkanlığımızı değiştirse de radyolar hâlâ müzik dinleyicileri için önemini koruyor. Özellikle işten eve, evden işe giderken, trafikte radyo dinleme alışkanlığı dijital çağda da sürüyor.

Radyolarda en çok çalınan şarkılar listesinde zirve haftalardır değişmezken son 30 günde listeye yeni katılarak ilk 20’ye giren birçok şarkı da var. İşte tüm ulusal radyoların günlük akışını listeleyen bir veri tabanından alınan, son 30 günün en çok çalınan 20 şarkısı.

20. Jabbar & Deeprise – ‘Aldatıldık’

90’ların en sevilen şarkılarından ‘Aldatıldık’ın elektro-cover’ını 31 Ekim’de yayınlayan Jabbar ve Deeprise, geçen ay en çok çalınanlar listesinde 30. sıradayken son 30 günde 20. sıraya yükselmiş. Şarkı YouTube’da 1 milyonun üzerinde izlenmeye erişmiş.

19. Merve Özbey – ‘Yerle Yeksan’

Son zamanların en beğenilen pop şarkıcılarından Merve Özbey’in ‘Yerle Yeksan’ adlı şarkısı, geçtiğimiz ay radyolarda en çok çalınan 14. şarkıyken son 30 günde 19. sıraya gerilemiş. Şarkının YouTube izlenmeleri 12 milyon 500 binin üzerinde.

18. Buray – ‘Nasıl Unuturum’

Buray’ın henüz 26 Kasım 2021’de yayınladığı yeni şarkısı ‘Nasıl Unuturum’, radyolarda son 30 günde en çok çalan 18. şarkı oldu. Youtube’daysa hızla 1 milyon 500 binin üzerinde izlenmeye erişti.

17. İkilem – ‘Bu Saatten Sonra’

10 Aralık 2021’de, yani bir ay önce yayınlanan şarkıları ‘Bu Saatten Sonra’yla radyolarda en çok çalınan şarkıcılar arasına girmeyi başaran grup İkilem’in video klibi, YouTube’da da aynı hızla izlenirliğe kavuşmuş ve 1 milyon 658 binin üzerinde görüntülenmiş.

16. Reynmen & Zeynep Bastık – ‘Yalan’

Listede öne çıkan düetlerden biri de Reynmen’in Zeynep Bastık’la birlikte söylediği ‘Yalan’ oldu. Şarkı yayınlananı üç ayı geçmesine rağmen radyolarda en çok çalanlar listesinde geçen aya göre sadece birkaç basamak gerileyerek 11. sıradan 16. sıraya düşmüş. YouTube’daysa sadece üç ayda 18 milyon 700 binin üzerinde izlenmeye erişmiş.

15. Ferhat Göçer – ‘Senin İçin’

Ferhat Göçer de listede yükselen isimlerden. 5 Kasım 2021’de çıkardığı ‘Senin İçin’ adlı şarkısı geçtiğimiz ay 19. sıradayken bu ay radyolarda en çok çalınan 15. şarkı olmuş. YouTube’da da 1 milyon 500 binin üzerinde izlenme elde etmiş.

14. Mustafa Ceceli – ‘Tut Elimden’

12 Kasım 2021’de yayınladığı ‘Tut Elimden’ adlı şarkısıyla geçtiğimiz ay 17. sıradayken son 30 günde 14. sıraya yükselen Mustafa Ceceli, YouTube’da 16 milyonun üzerinde izlenmeye erişmiş.

13. Burak Bulut & Ebru Yaşar & Kurtuluş Kuş – ‘İçime Ata Ata’

Henüz 9 Aralık 2021’de yayınlanmasına rağmen YouTube’da 48 milyona yakın izlenme elde eden şarkı ‘İçime Ata Ata’, radyolarda en çok çalınan 13. şarkı olmuş.

12. Suat Suna & Fatma Turgut – ‘Aramızda Uçurumlar’

Suat Suna, ilk defa 1995’te yayınlanan ‘Hasret Fenerleri’ albümünde seslendirdiği şarkısı ‘Aramızda Uçurumlar’ı Fatma Turgut’la birlikte yeniden yorumladı. Şarkı 17 Eylül 2021’de yayınlandığından bu yana radyolarda en çok çalınan şarkılar arasında, bu ay da 12. sırada yer alıyor. YouTube’daysa 3 milyona yakın izlenmeye sahip.

11. Oğuzhan Koç  – ‘Aşkın Mevsimi’

Oğuzhan Koç, 3 Aralık 2021’de çıkardığı ‘Aşkın Mevsimi’ adlı şarkısıyla sadece bir aya yakın bir sürede radyolarda en çok çalanlar listesinde 13. sıraya yükselmeye başardı. YouTube’da da 13 milyonun üzerinde izlenmeye erişmiş.

10. Merve Özbey – ‘Kendine Dünya’

Merve Özbey, en çok çalanlar listesinin ilk 20’sinde iki şarkıyla yer alan tek isim olarak karşımıza çıkıyor. 19 Kasım 2021’de yayınlanan ‘Kendine Dünya’ adlı şarkısı, YouTube’da 5 milyon 400 binin üzerinde izlenmiş.

9. Alper Atakan & İrem Derici – ‘Affeder mi Aşk Bizi?’

İrem Derici’nin Alper Atakan’la birlikte 2021 yazında yayınladığı ‘Affeder mi Aşk Bizi?’ adlı şarkısı, her ne kadar sıralamada biraz gerilese de hâlâ radyolarda en çok çalanlar arasında üst sıralarda yer alıyor. Şarkının video klibi YouTube’da yaklaşık beş ayda 5 milyonun üzerinde izlenmiş.

8. Can Bonomo & Demet Evgar – ‘Rüyamda Buluttum’

Yine 2021 yazında yayınlanan ve çok beğenilen düetlerden biri olan Can Bonomo ve Demet Evgar’ın seslendirdiği ‘Rüyamda Buluttum’, geçen ayki listeye göre bir sıra gerilese de radyolarda en çok çalınan 8. şarkı olarak karşımıza çıkıyor. Şarkı YouTube’da 10 milyona yakın görüntülenmeye erişmiş.

7. Sefo – ‘Bilmem mi?’

TikTok adlı sosyal paylaşım mecrasında tanınırlık kazanan Sefo’nun ‘Bilmem mi?’ adlı şarkısı, son aylarda radyolarda en çok duyduğumuz şarkılardan biri. Şarkının YouTube’da birçok videosu yer alıyor, neredeyse hepsi de milyonlarca izlenmeye erişmiş. Resmi bir video bulunmasa da TikTok’ta hazırlanmış videosu 20 milyonun üzerinde izlenmiş.

6. Emir Can İğrek – ‘Kor’

Emir Can İğrek’in 8 Ekim 2021’de yayınladığı yeni şarkısı ‘Kor’ geçtiğimiz ay radyolarda en çok çalınan 9. şarkıyken son 30 günde 6. sıraya yükselmiş. Şarkı üç ay gibi kısa bir sürede YouTube’da 17 milyonun üzerinde izlenmeye erişmiş.

5. Ajda Pekkan – ‘Bi’ Tık’ – Sunrise Version

Uzun bir aradan sonra 8 Ekim 2021’de çıkardığı yeni albümünün çıkış parçası olan ‘Bi’ Tık’la Ajda Pekkan, son 30 günde radyolarda en çok çalınan 5. şarkının sahibi oldu. Şarkı YouTube’da 3 milyonun üzerinde izlenmeye erişmiş.

4. Ege Balkız & Burry Soprano – ‘Affet Beni Sevgilim’

2021 yazının en çok dinlenen hit’lerinden biri olan ‘Affet Beni Sevgilim’, yayınlandığı 16 Temmuz 2021’den bu yana YouTube’da 23 milyona yakın izlenme edinirken radyolarda da en çok çalınan 4. şarkı olmuş.

3. Yüzyüzeyken Konuşuruz – ‘Sen Varsın Diye’

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un 2 Temmuz 2021’de yayınladığı ‘Sen Varsın Diye’ adlı şarkısı, geçtiğimiz 30 günde radyolarda en çok çalınan şarkılar listesinde geçen ay 4. sıradayken bu ay ilk üçe girmeyi başarmış. Şarkı gitgide daha çok çalınıp dinlenirken YouTube’da da 30 milyonun üzerinde izlenmeye erişmiş.

2. Melek Mosso – ‘Hayatım Kaymış’

Melek Mosso, 13 Ağustos 2021’de çıkardığı teklisi ‘Hayatım Kaymış’la son iki aydır radyolarda en çok çalınan ikinci şarkının sahibi oldu. Şarkının video klibi YouTube’da 24 milyonun üzerinde izlenmiş.

1. Edis – ‘Arıyorum’

Listenin bir numarası, ilk defa yayınlandığı 17 Eylül 2021’den beri hızla yükselen, Edis’in ‘Arıyorum’ adlı teklisi oldu. Şarkı YouTube’da elde ettiği 68 milyonun üzerindeki izlenme sayısıyla listedeki diğer şarkıları geride bıraktı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar