Connect with us

Gündem

Ressam İsmail Acar’ın Fransa’da aldığı şato soyuldu: 400 bin euro değerinde 12 tablo çalındı

Ressam İsmail Acar’ın 2011 yılında Fransa’da aldığı şato soyuldu. Koronavirüs nedeniyle iki yıldır şatosuna gidemeyen acar, haberi alır almaz özel izinle Fransa’ya gitti. Sanatçının toplam değeri 400 bin euro olan 12 tablosunun çalındığı bildirildi.

Published

on

By

Çağdaş sanatın önü isimlerinden ressam İsmail Acar, 2011 yılında Fransa’nın Bordeaux şehrine 25-30 kilometre uzaklıkta üzüm bağlarının içinde ikiz şato satın almıştı. 200 dönümlük bir şarap bağı sahibi de olan Acar, toplamda 100 odası olan ikiz şatoları otel olarak kullanmayı planlasa da, daha sonra “İsmail Acar Sanat Okulu” yapmaya karar verdi.

Sanat okulu için gerekli izinleri alan Acar, Covid-19 engeline takılınca okulun açılışını erteledi. Şatolara güvenlik sistemi kurduktan sonra ünlü sanatçı Türkiye’ye döndü.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır Fransa’ya gidemeyen Acar, geçen günlerde ikiz şatoların soyulduğunu öğrendi.

Şato çalışanları izne gidince hırsızlar harekete geçti

Hürriyet gazetesinden Fuat Çağdaş’ın haberine göre Acar, şato çalışanlarını izne yollayınca hırsızlar da harekete geçti. 10 milyon euro değerindeki ikiz şatoların birkaç ay içinde 5 defa soyulduğu belirtildi.

Bölgedeki elektrik kesintisiyle güvenlik kameralarını aşan hırsızların iki şatoya da büyük hasar verdiği iddia edildi.

Haberi alır almaz özel izin çıkaran Acar da hasar tespiti için Fransa’ya gitti. Şato ve bağlarının hasar almasına üzüldüğü belirtilen sanatçının toplam değeri 400 bin euro olan 12 tablosunun da çalındığı öğrenildi.

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar