Connect with us

Dünya

Ripple (XRP) Dev İngiliz Şirketi ile Anlaştı

Kripto para piyasası Bitcoin (BTC) önderliğinde yükseliş trendini sürdürürken Ripple (XRP) son yirmi dört saat içinde %3,7 değer kazanarak 1,2 dolar seviyesine yükseldi. Ripple ayrıca İngiliz ödeme platformu Paydek ile anlaştı…

Published

on

By

Ripple Avrupa Gelişim Müdürü ve eski bir Mastercard yöneticisi olan Sendi Young, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile İngiliz ödeme platformu PayDek’in bundan sonraki süreçte RippleNet altyapısını kullanacağını duyurdu. Aynı zamanda Ripple resmi blog sitesi üzerinden paylaşılan haberde, Paydek platformunun Güney Amerika ve Afrika’daki müşterilerine RippleNet üzerinden ödeme gönderebileceği belirtiliyor.

Paydek bu anlaşma ile özellikle serbest çalışanlara hizmet vermeyi hedefliyor. Serbest meslek çalışanlarının son dönemde ciddi bir artış gösterdiğine değinen Ripple, global ortamda serbest meslek çalışanlarının çoğalması ile ödemeler konusunda bazı sorunların ortaya çıktığını vurguluyor. Bu sorunları ortadan kaldırmak için çalışmalar yürüten Paydek, Afrika ve Güney Amerika kıtasında bulunan serbest meslek çalışanlarına yönelik ödemeler için kripto para altyapısını kullanmaya hazırlanıyor. Şirket, önümüzdeki yıl bu ödemelerin 445 milyar dolarlık bir piyasa yaratmasını bekliyor. Paydek Genel Müdürü Terry Hopkinson konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Paydek olarak amacımız müşterilerimize en verimli ve uygun maliyetli ödeme ürünleri ve yöntemleri sunmaktır. Afrika ve Latin Amerika’da Ripple ile kurduğumuz iki yeni bağlantımız, müşterilerimiz ve ortaklarımız için ek yerel ödeme yolları ve ödeme teknolojisi altyapısı oluşturmada bir başka kilometre taşını işaret ediyor. RippleNet’in hızlı ödeme teslimatı ve çok çeşitli ödeme seçenekleri sunma yeteneği, müşterilerimizin finansal istikrarı için hayati önem taşımaktadır. Localpayment’ın uzmanlığı ve desteğinin eklenmesiyle, Paydek, müşterilerimiz için önemli bir büyüme gördüğümüz Latin Amerika pazarına yerel banka transferleri ile müşterilerimize gelişmiş bir hizmet sunmak için daha iyi bir konuma geldi.”

Birçok Yerel Para Birimi Destekleniyor
İngiltere merkezli bir ödeme platformu olan Paydek, müşterileri için çok sayıda ödeme seçeneği sunuyor. Banka hesapları, IBAN numaraları, OTC transferleri ve banka havaleleri gibi çeşitli ödeme seçenekleri arasına artık RippleNet ile XRP gönderimi de eklenecek. Kripto paralar, farklı ülkeler arasında gerçekleşen ödemeler arasında en hızlı ve ucuz ödeme yöntemlerinin başında geliyor. Bu ödemelerin kripto para birimleri üzerinden gerçekleşmesi özellikle serbest çalışanlar için büyük avantajlar sağlıyor. Bu bağlamda Paydek, Ripple ile yapılan ödemelerde otomatik olarak bazı yerel para birimlerine çevirme işlemlerini de üstleniyor. Paydek tarafından kabul edilecek yerel para birimleri şunlar:

  • Afrika’dan: XOF, XAF, SLL, KES, RWF, TZS, GHS, UGX ve ZAR
  • Latin Amerika’dan: MXN, ARS, CLP ve UYU

 

RippleNet Avrupa Genel Müdürü Sendi Young anlaşma hakkındaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Paydek’in müşterilerine daha iyi hizmet vermek için RippleNet’i kullanması, blok zincir teknolojisinin küresel ödemelerdeki gücünü kanıtlıyor. Paydek aracılığıyla Ripple, daha hızlı ödemelerin, insanların geçim kaynakları için çok önemli olduğu Afrika ve Latin Amerika bölgelerindeki varlığını güçlendiriyor.”

 

Kaynak: beincrypto.com

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar