Connect with us

Dünya

Rus S7 Havayolları, Türkiye uçuşlarını yaz sonuna kadar askıya aldı

Rus özel havayolu şirketi S7 Havayolları, Türkiye uçuşlarını yaz sonuna kadar askıya aldığını duyurdu. Rusya, Türkiye’ye 15 Nisan’dan 1 Haziran tarihine kadar olan uçuşları askıya almıştı.

Published

on

Rus S7 Havayolları, Türkiye’ye olan uçuşlarını yaz sezonu sonuna kadar askıya aldığını duyurdu. S7 Havayolları yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, firmanın Türkiye’ye olan uçuşların 15 Nisan’dan Ekim ayı sonuna kadar askıya alındığı belirtildi.

Rus basınlarında yer alan haberde ise şirketin uçuşları askıya almasıyla ilgili kararının Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşlarda kısıtlamaların kaldırılması ya da uzatılması konusundaki belirsizlikten kaynaklandığı, fakat uçuşların yeniden başlaması ve Türkiye’de Covid-19 salgınına ilişkin durumun normale dönmesi halinde biletlerin satılmaya devam edeceği ifade edildi.

Diğer yandan bir diğer Rus havayolu şirketi Aeroflot tarafından yapılan bir açıklamada, Haziran ayı için Türkiye’ye olan uçuşların hepsinin iptal edildiği ve bilet satışlarının da askıya alındığı belirtilmişti.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar