Connect with us

Dünya

Rusya, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın ülkeye girişini yasakladı

İngiltere’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarına Moskova’dan yanıt… İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Liz Truss, Savunma Bakanı Ben Wallace da dahil 13 kişinin Rusya’ya girişi yasaklandı.

Published

on

İngiltere’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarına Moskova yönetiminden yanıt gecikmedi. Rusya, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Liz Truss, Savunma Bakanı Ben Wallace da dahil 13 kişinin Rusya’ya girişinin yasaklandığını duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin 52’nci gününde Moskova yönetimi, kendilerine yönelik uygulanan yaptırımlara karşı harekete geçti.

Rusya Dışişleri Dakanlığı bugün yaptığı açıklamada, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Liz Truss, Savunma Bakanı Ben Wallace ve diğer 10 İngiliz hükümet üyesi ve politikacısının ülkeye girişinin yasakladığını söyledi.

Bakanlık yaptığı açıklamada, kararın, “İngiliz Hükümeti’nin benzeri görülmemiş düşmanca eylemi, özellikle üst düzey Rus yetkililere yönelik yaptırımlar göz önünde bulundurularak” alındığını ve listenin yakında genişletileceğini de sözlerine ekledi.

 

 

Haber: Sözcü

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar