Connect with us

Türkiye

Sahibi tedavi gören köpek, beş gündür hastane kapısında bekliyor

Trabzon’da, rahatsızlanan Cemal Şentürk’ün taşındığı ambulansı takip eden ‘Boncuk’ isimli köpeği, beş gündür sahibinin tedavi gördüğü özel hastanenin giriş kapısı önünde bekliyor.

Published

on

By

14 Ocak’ta hastaneye kaldırılan Şentürk tedaviye alındı. Ambulansın peşinden giden ‘Boncuk’ hastanenin giriş kapısı önünde beklemeye başladı.

Şentürk’ün yakınları tarafından eve götürülen sevimli köpek, her defasında yeniden hastaneye döndü.

Sağlık durumu iyiye giden Şentürk’ün, tekerlekli sandalyeyle aşağı inip, bekleyişini sürdüren ve hastane çalışanları tarafından beslenen köpeğiyle buluşması ise duygusal anlara sahne oldu.

Dokuz yıldır yanından ayırmadığı köpeğiyle aralarında sevgi bağı oluşan Şentürk şunları aktardı: “Dokuz yıldır benimle birlikte Boncuk. Ben de özlüyorum onu. O da bana alışkın zaten. Arada pencereden sesleniyorum ona, o zaman biraz daha sakinleşip duruyor burada. İnsan gibi yakın davranıyor bana. Öyle olunca bende neşeleniyorum, hoşuma gidiyor. Bana bu kadar yakın olmasının sebebi, ona çok fazla ilgi göstermem. Hayvana yakın ilgi gösterince o da anlıyor, ne kadar ilgi gösterirsen o kadar yaklaşıyor. Ben ona hiç kızmam, kızıp da kendimden soğutmam. Köpekler devamlı ilgiyi seven hayvanlardır. İlgi gösterdin mi istediğin gibi yönlendirirsin onu.”

Hastanede özel güvelik görevlisi Muhammet Akdeniz şunları söyledi: “Burada bir ziyaretçimiz var. Her gün saat 09:00 gibi geliyor. Akşama kadar bekliyor. İçeri girmiyor genelde, kapıdan kafasını uzatıp bekliyor. Sahibi burada tedavi görüyor şu an. Zararsız, kimseyi de rahatsız etmiyor. Sadece sahibini bekliyor. Sahibi de bazen yanına gelip onu teselli edip gidiyor.”

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar