Connect with us

Magazin

Salma Hayek, Desperado’daki seks sahnesini çekerken ağlamış

Hayek, çekimlerdeki herkesin “harika” olduğunu ama “daha önce hiç böyle bir sahne çekmediğini” söyledi

Published

on

By

1995 yapımı Desperado filmindeki seks sahnesindeki deneyiminden bahseden Salma Hayek, duyduğu kaygıdan dolayı ağladığını söyledi.

Ünlü oyuncu söz konusu sahneye, Dax Shepard ve Monica Padman’ın sunduğu Armchair Expert isimli podcast’e verdiği mülakatta değindi.

Aktris, Robert Rodriguez’in yönettiği ve bahse konu seks sahnesindeki partneri Antonio Banderas’ın da rol aldığı aksiyon filmi Desperado’da Carolina karakterini canlandırıyordu.

Shepard ve Padman’a konuşan Hayek, duyduğu rahatsızlıkta Rodriguez ve Banderas’dan kaynaklanmadığını ve çekimlerdeki herkesin “harika” olduğunu açıkça belirtti.

Hayek, sahne çekilirken setin çoğu kişiye kapatıldığını ve sadece kendisinin, Banderas’ın, Rodriguez’in ve yönetmenin o dönemki eşi (sonradan Hayek’in “en iyi arkadaşı” olacak) Elizabeth Avellán’ın sette yer aldığını belirtti.

Ünlü oyuncu, “Daha önce hiç böyle bir sahne çekmemiş olmam dışında bu hoş bir şeydi” dedi.

Bu yüzden çekimlere başlayacağımız zaman ağlamaya başladım.
Oyuncu, Banderas için, “kusursuz bir beyefendiydi, süper kibardı ve halen gerçekten yakın arkadaşız” dedi ve “Ama gerçekten çok kaygısızdı” diye ekledi.

Onun için hiç de önemli bir şey olmaması beni korkutmuştu. Daha önce böyle birisinin karşısında olmadığım için korkmuştum.
Aktris, giydiği havluyu çıkarmakta zorlandığını ve tekrar ağlamadan önce “iki saniyeliğine” çıkardığını söyledi.

Yine de harikaydılar. “Biliyorsun, o sırada yapabileceğimizin en iyisini yaptık. Bu üç kişilik grup çok muhteşemdi.
Hayek, Rodriguez’in sahnenin kurgusunu koşullara göre uyarladığını ve kendisi üzerinde “asla baskı uygulamadığını” ifade etti.

Carolina rolüne girdikten sonra üstesinden geliyordum. Kendin olmadığın zaman yapabiliyorsun. Ama babamı ve erkek kardeşimi düşünmeyi sürdürdüm, bunu görecekler miydi ve gördüklerinde kızacaklar mıydı? Erkeklerde bu (baskı) yok.
* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

Kaynak: Independent

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar