Connect with us

İngiltere

Saraydan çalınan madalya internette satışa çıkınca ‘Kraliçe’nin hizmetçisi tutuklandı!

Sarayın kahyalarından 62 yaşındaki Koramiral Johnstone-Burt’e 2013 yılında kraliçe tarafından verilen madalya internette 350 pounda satışa çıktı!

Published

on

By

Sarayın yemek, temizlik, eğlence, bakım ve idareyi kapsayan 250 personelden sorumlu kahyası Koramiral Tony Johnstone-Burt OBE’ye ait Banyo Düzeni Madalyası ortadan kaybolunca İngiliz polisi soruşturma başlattı. Madalyanın e-Bay’da 350 sterline satışa konulduğunu görünce soruşturmayı yöneten polisler, 6 yıldır sarayda çalışan 37 yaşındaki bir hizmetliyi gözaltına aldı.

Tutuklanan personelin Balmoral ve Sandringham’a yapılan geziler hakkında da sosyal medyada düzenli olarak paylaşımlar yaptığı belirlendi.

The Sun’da yer alan habere göre gözlükler, üzerinde Prens Harry’nin amblemi olan resim çerçeveleri ve el yapımı kırtasiye malzemelerinin de kaybolduğu öğrenildi. Personel, eşyaların eksik olduğunu fark edince polise haber verildi ve madalyanın e-Bay’da satışa çıkarıldığı soruşturma sırasında farkedildi.

Çalışanlar, “Sarayın içinde bazı şeylerin kaybolması alışılmadık bir şey değil ancak Hamam Nişanı madalyasının alınması ‘şaşırtıcıydı’ dediler.

Buckingham Sarayı sözcüsü, polis soruşturması hakkında yorum yapamayacaklarını açıkladı.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar