Connect with us

Magazin

Selena Gomez: Güzellik standartları akıl sağlığımı bozdu

Selena Gomez, gerçekçi olmayan mükemmellik standartlarının akıl sağlığını bozduğunu söyledi. Kelebek hastalığı ve bipolar bozukluktan mustarip olan ünlü şarkıcı, yaşadığı zorlukların kendisine ilham verdiğini de ifade etti.

Published

on

Robert Downey Jr.’ın başrolünde yer aldığı 2020 yapımı Dolittle filminde Betsy’yi seslendiren 28 yaşındaki Gomez, kişisel hayatına ve toplumsal normlar hakkında konuştu.

ABD’li ünlü şarkıcı Selena Gomez, “İmkansız güzellik standartlarının” akıl sağlığını olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Gomez’in makyaj markası, “Selena Gomez’in yarattığı Rare Beauty, gerçekçi olmayan mükemmellik standartlarına karşı duruyor” ifadeleri yer alıyor.

Gomez görünüşe göre kendisine dair düşünme sürecinin ardından belirli bir şekilde görünme baskısını sağlıklı yaşamla nasıl birleştireceğini anlamaya başladı.

Mirror’ın haberine göre Gomez esasen güzellik ve akıl sağlığına dair yapılan konuşmaların arasında “güçlü bir bağ” olduğunu keşfettiğini aktardı. Gomez verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Toplum bize sürekli olarak yeterli olmadığımızı söylüyor, bu yüzden bu baskıyı ortadan kaldırmak ve tartışmayı değiştirmek için bir marka oluşturmak istedim.”

Şarkıcı şu ifadeleri ekledi: “Rare Beauty’yle amacım bu gerçekçi olmayan güzellik standartlarını yıkmak. Kişisel deneyimlerimden bu imkansız güzellik standartlarının zihinsel sağlığımı çok fazla etkilediğini gördüm ve aynı şekilde hisseden birçok kişi tanıyorum.”

Gomez internetin de kişinin huzurunu ve akıl sağlığını olumsuz etkileyebileceğini belirtti. Şarkıcıya göre sosyal medyaya belli dönemlerde ara vermek sağlıklı bir çözüm.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar