Connect with us

Magazin

Seray Sever’den dolandırıcı uyarısı: Bir ev parası harcadım

Ünlü oyuncu Seray Sever hamilelik sürecine ilişkin bir ev parası harcadığını açıkladı.

Published

on

Seray Sever, hamileliğinin 32’nci haftasında Hürriyet’ten Orkun Ün’e konştu.

Peki hamile kalmak için yapılan tüm bu tedaviler sende nasıl etkiler yarattı?

– Ahh ahh… Onu en iyi o dönem yapımcım olan Feraye (Tanyolaç) bilir. Zaten hiperaktif biriyim ama hormonlar sayesinde 10-15 katına çıktı hiperaktifliğim. Çok çabuk yükseliyordum. O süreçte seni beynin ya da kalbin yönetmiyor, kontrol hormonlarda oluyor.

Kadınlar bu süreçte ne gibi hatalar yapıyor?

– 10-15 kere üst üste deneyenler oluyor. Oysa birkaç kere denedikten sonra tekrar vücudu toparlayıp sonra devam etmekte fayda var. Kadınlar “Acaba zamanım geçiyor mu”, “Ne yapacağım”, “Olacak mı, olmayacak mı” diye panik yapıyor. Tüp bebek denemesine gidiyorum; hep 20’li yaşlardaki kızlar. Yani şu dönemde hamile kalınamama gibi bir durum söz konusu. İnsanlar hamile kaldığımı duysun ve motive olsun istedim.

“Pes etmeden çabalayın” mesajı mı bu?

– Kadınlara önerim çabalasınlar ama doğru yerlerde, doğru şekilde çabalasınlar. Motivasyonlarını düşürmesinler. Ben bir ev parası harcadım bu süreçte. Bu işin tüccarları, dolandırıcıları var. Onların eline düşerseniz yandınız. Ben düştüm. Allah korudu. Hamile kalmak isteyen kadınlar, haklı olarak her duyduğuna inanmak istiyor. Çünkü muhtaçlar.

O yüzden yanlış ellere gidiyorlar. Bütünsel tıptan bahsettim, “2 yıl yaptım” dedim. Ama kadınların bunu 2 yıl yapmasına gerek yok, 3-4 ay vücudu toparlamak için yeterli bir süre.

ALL

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar