Connect with us

Gündem

Sigortadan para almak için hamile karısını uçurumdan iten koca, İngiliz basınının gündemi oldu.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde kayalık alandan 2 yıl önce düşerek ölen hamile kadını öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan eşi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle açılan dava İngiliz basınında gündem oldu.

Published

on

By

Muğla’nın Fethiye ilçesi sınırlarında bulunan Kelebekler Vadisi’nde, 19 Haziran 2018’de fotoğraf çektirirken kayalıklardan düşen 7 aylık hamile Semra Aysal’ın ölümünün ardından soruşturma başlatıldı.

Toplanan delillerin ardından Aysal’ın kocası H.A., eşini öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı. Olay İngiliz basınının da ilgisini çekti. The Sun gazetesi, “Sigortadan 40.865 sterlin teminat almak için karısını ve doğmamış bebeğini öldürdü” başlığıyla verdiği haberde iddianameden de geniş bir şekilde bahsedildi.

İDDİANAME:
H.A hakkında “kasten öldürme”, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme”, “tasarlayarak öldürme”, “eşi kasten öldürme”, “gebe olduğu bilenen kadını öldürme” suçlarında hazırlanan iddianame, Fethiye Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

400 BİN LİRALIK KAZA SİGORTASI YAPTIRDI
Olayın ayrıntıları anlatılan iddianamede, çiftin evliliklerinden sonra maddi sıkıntı yaşadıkları ve H.A.’nın eşi adına birçok kredi kartı kullandığı belirtildi. H.A.’nın, eşi Semra Aysal’ı öldürmeyi planladığı belirtilen iddianamede, “Bu plan doğrultusunda öncelikle tek lehdarı (parayı alabilecek kişi) kendisi olacak şekilde eşi adına 400 bin lira teminat bedelli ferdi kaza sigortası yaptırdığı, sonrasında tatil bahanesiyle geldikleri Fethiye’de 7 aylık hamile eşini Kelebekler Vadisi yamacına götürdüğü, orada 3 saat kadar oturdukları, şüphelinin bu arada ortalığın tenha olduğu bir anı beklediği, bu anı yakaladığı anda da eşini uçurumdan aşağıya iteklemek suretiyle kasten öldürüldüğü anlaşılmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Gazete, kurbanın kardeşi Naim Yolcu’nun “Cesedi almak için Adli Tıp Kurumu’na gittiğimizde arabada Hakan oturuyordu. Ailem ve ben mahvolduk ama Hakan üzgün görünmedi bile” sözlerine yer verdi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar