Connect with us

Dünya

Simpsonlar’ın bir kehaneti daha mı gerçek oluyor?

Dizinin kehanetleri arasında ilginç bir detay ortaya çıktı. Dizide Donald Trump’tan sonra ABD Başkanlık koltuğuna bir kadının oturacağı bölümü henüz gerçekleşmeyen kehanetlerden birisi olarak görülüyordu. Ancak yeni bir iddia Simpsonlar’ı yine haklı çıkarabilir…

Published

on

By

ABD’nin en uzun soluklu dizisi Simpsonlar’ın (The Simpsons) dünyada pek çok önemli olayı önceden yayınladığı iddiaları dizinin hayranları tarafından hep dile getirilir. Dizinin ABD Başkanı Donald Trum’ın başkan olacağını, ikiz kulelere saldırıyı hatta Lübnan’daki patlamayı bile yıllar öncesinden yayınladığı konuşulur…

Dizinin kehanetleri arasında ilginç bir detay ortaya çıktı. Dizide Donald Trump’tan sonra ABD Başkanlık koltuğuna bir kadının oturacağı bölümü henüz gerçekleşmeyen kehanetlerden birisi olarak görülüyordu. Trump’ın rakibi Joe Biden olduğu için bu kehanet pek olası görünmüyordu. Ancak CNN kanalının Genel Yayın Yönetmeni Chris Cillizza, Demokrat aday Joe Biden’ın başkanlık yarışını kazanırsa görev süresini tamamlamayacağını ve koltuğu, yardımcısı olarak seçtiği Kamala Harris’e bırakacağını ima etti. Bu öngörü hayata geçerse Simsonlar’ın bir kehaneti daha geçek olacak.

‘Simpson kenahetleri’ yeniden gündemde! Beyrut patlaması da mı bilindi?

CNN kanalının Genel Yayın Yönetmeni Chris Cillizza, Demokrat aday Joe Biden’ın başkanlık yarışını kazanırsa görev süresini tamamlamayacağını ve koltuğu, yardımcısı olarak seçtiği Kamala Harris’e bırakacağını ima etti.

CNN Genel Yayın Yönetmeni Chris Cillizza, 2020 ABD başkanlık seçimleri ve Demokrat aday Joe Biden’ın yardımcısı olarak Kamala Harris’i seçmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kaleme aldığı görüş yazısında Cillizza, “55 yaşındaki Harris, daha genç bir lider neslini temsil ediyor” diyerek, Harris’in özgeçmişiyle Biden’ın kenara çekilmeye karar vermesi durumunda devreye girmeye hazır olacağını gösterdiğini öne sürdü.

Cillizza’nın iddiası, CNN’in kıdemli muhabirlerinden Brian Stelter’in, yakında zamanda muhafazakarların Biden’ın başkan olmak için çok yaşlı olduğunu veya sağlık açısından uygun olmadığını iddia etmelerinin ‘saldırgan ve başka bir dünyaya ait olduğunu’ belirtmesinin ardından geldi.

Biden’in yaşı ve hakkındaki ‘demanstan muzdarip olduğu’ yönündeki iddialar , yardımcı olarak seçtiği ismin gelecekte başkan olma olasılığının yüksek olduğu hakkındaki spekülasyonları beraberinde getirmişti.

Biden, önceki gün Kamala Harris’i başkan yardımcısı adayı olarak seçtiğini duyurmuştu.

Biden ile Harris’in kamuoyu önüne ilk kez Kuzey Carilona eyaletindeki Wilmington’da çıkacağı bildirilmişti.

Kamala Harris kimdir?

ABD’de Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden, yardımcılığına California Senatörü Kamala Harris’i aday gösterdi. Kamala Harris, Demokrat Parti’nin başkan adaylığı için de yarışa katılmış ancak ön seçimlerde istediği sonuçları elde edemeyince Biden lehine yarıştan çekilmişti. Peki Kamala Harris kimdir?

Kamala Harris, 20 Ekim 1954 yılında Oakland, Kaliforniya, ABD’de doğdu. Kamala Harris, Jamaikalı bir baba ve Hindistan kökenli bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitimlerini UC Hastings College of the Law (1989), Howard Üniversitesi (1986), Westmount High School’de tamamlayan Kamala Harris, avukattır. 32. Kaliforniya Başsavcısı olan Kamala Harris 2010 yılında yapılan Kaliforniya eyalet seçimlerinde başa geldi.

Üniversite eğitimini, ABD’de genellikle Afrika kökenlilerin eğitim kurumu olarak bilinen Howard Üniversitesi’nde tamamladı.Harris, 2003 yılında San Francisco bölge savcısı oldu. Bu göreve gelen ilk siyah ve Asya kökenli kadın olma özelliğine sahip.Aynı zamanda 2020 başkanlık adaylığı için demokrat partiden aday olan ve daha sonra Biden lehine çekildiğini açıklayan 55 yaşındaki Harris, Joe Biden’in başkan seçilmesi durumunda ABD’nin ilk kadın, siyahi ve Asya kökenli başkan yardımcısı unvanına sahip olacak.

Harris, siyasi kariyerinin başladığı dönemlerde 1915 olaylarının “Ermeni soykırımı” olarak tanınmasına destek verdi ve Senatörlüğü sırasında ABD Başkanı Donald Trump’ın Orta Doğu’ya ilişkin politikalarına eleştiriler yöneltti.

Harris 2016 yılında yaptığı bir açıklamada, “Savcılık ve California Eyaleti Adalet Bakanlığı’nı yaptığım dönemlerde olduğu gibi Senato’da da insanlık tarihinin en karanlık zamanlarından birisi olan Ermeni Soykırımı’nın uygun bir şekilde tanınması ve sonuca varması için Ermeni toplumunun yanında olacağım” dedi.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar