Connect with us

Gündem

SMA hastası minik Ada için kampanyada mutlu son

Tip-1 SMA hastası 14 aylık Ada Çelik’in tedavisi için başlatılan kampanya sayesinde 2.1 milyon dolar toplandı. Tedavi için Amerika’ya gideceklerini söyleyen baba Kemal Çelik, “Hiçbir çocuğu yalnız bırakmasınlar” dedi.

Published

on

İstanbul’da yaşayan Esra ve Kemal Çelik çiftinin tek çocuğu olan Ada’ya henüz 1 aylıkken genetik bir hastalık olan Tip-1 SMA teşhisi konuldu. Sadece Amerika’da uygulanan ilaç tedavisinin çok pahalı olduğunu öğrenen aile, 2.1 milyon doları toplamak için bağış kampanyası başlattı. Birçok ünlünün destek verdiği kampanyaya Almanya ve İngiltere’den de katılım oldu. Kampanyanın 8’inci ayında küçük Ada’nın tedavisi için ihtiyaç duyulan para toplandı. Çelik ailesi sosyal medyadan, “Başardık, milyonlarca teşekkürler” paylaşımında bulunarak bağış kampanyasını sonlandırdıklarını duyurdu.

‘HİÇBİR ÇOCUK YALNIZ KALMASIN’

Baba Kemal Çiftçi, “Amerika’da bulunan bir hastane masraflarla birlikte tedavi için 2.1 milyon dolar teklifinde bulundu. Gerekli para toplanınca kampanyamızı sonlandırdık. Yakın zamanda tedavi için Amerika’ya gideceğiz. Kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Hiçbir çocuğu yalnız bırakmasınlar. Diğer çocuklara da destek olsunlar” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar