Connect with us

Dünya

Son dakika: Biden ‘yaptırımlar artacak’ diyerek duyurdu: Rusya’yı batı finansından keseceğiz

Son dakika haberine göre; Putin, Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk ve Luhansk’ı bağımsız devlet olarak tanıma kararı aldı ve kararnameyi imzaladı. Putin’in kararı sonrası ABD Başkanı Joe Biden merakla beklenen açıklamayı yaptı ve yaptırım kararını duyurdu. Biden, Rusya ile savaşmak gibi bir niyetlerini olmadığını ifade ederek, “NATO topraklarının her karışını savunacağız” dedi.

Published

on

Biden’ın konuşmasından satır başları şöyle; İşgal için meclisinden onay geldi. Yaptırımların uygulanmasına başlayacağım karşılık olarak. Biz de daha ileri gitmeye hazırız. Rusya daha da ciddi bir bedel ödeyecek. Ben Putin’in yüzüne de söyledim. Rusya Ukrayna’ya hareket ettiği an dedim. Bugün zaten bunu yaptı. Rusya’ya yönelik ilk yaptırımları açıklıyorum. 2 finansal kuruma yaptırım uygulayacağız. Rusya’yı Batı finansından keseceğiz. Avrupa ve bizim pazarlarımızda ticaret yapamayacaklar. Rusya’nın elit ailelerine de yaptırım getireceğiz. Kuzey Akım 2 projesinin de ilerletilmemesi konusunda karar aldık.

“SINIRDA KAN BANKALARI HAZIRLIYORLAR”

Rusya daha da fazla bedel ödeyecek. Daha fazla ABD’li askerin baltık ülkelerine gönderilmesine onay verdim.Rusya’nın Ukrayna’ya yine saldıracağını düşünüyoruz. Bütün başkent ve şehirlere tehditleri var. 150 binden fazla Rus askerleri bölgede. Rusya Ukrayna sınırına giderek yaklaşıyor. Karadeniz’de donanmaları dolanıyor. Sınırda kan bankaları hazırlıyorlar. Savaş yapmayacaksanız ne yapacaksınız kan bankalarını? Şimdi de politik provokasyon yapılıyor. Bu da uluslararası hukukun ihlalidir. Putin, Rusya parlamentosundan onay aldı. Bu da daha fazla askeri harekat için yolu açıyor. Hiçbirimiz aptal yerine konmamalıyız, konmayacağız da. Eğer Rusya devam ederse yalnızca yalnız Rusya sorumlu tutulacaktır.

NATO İTTİFAKI MESAJI

Ama özgürlüğümüzü korumamızın bir bedeli olacaktır. Biz bunu yaparken de sert önlemler alacağım. Direkt Rus ekonomisini hedef alacağım. Petrol üreticileriyle irtibat halindeyiz. Pompa fiyatlarını kontrol altında tutacağım. Bu bizim için çok önemli. NATO ittifakını koruma konusunda hemfikiriz. Rusya’dan gelen tehdidin ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Putin’in hiçbir şekilde diyalogla ilgili bir mesaj vermedi. Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne saldırdı. Açık bir şekilde savaş teklifi yaptı.

milliyet

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar