Connect with us

Dünya

SON DAKİKA | İngiltere: Putin başarısızlığa uğrayana kadar dinlenmeyeceğiz

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “İngiltere ve ABD, Putin’e karşı koalisyon kurmak için uluslararası çabalara öncülük etti” dedi.

Published

on

Rusya -Ukrayna savaşına ilişkin açıklama yapan İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, “Putin başarısızlığa uğraması gerekiyor. Bunun için yanıtımız da daha hızlı olmalıyız. Yaptırımlarımızı katlamalıyız” dedi.

Liz Truss, “Ukrayna’ya savunma ekipmanları göndermeye devam etmeliyiz. Putin başarısızlığa uğrayana kadar dinlenmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

Truss, Ukrayna hava sahasının korumanın en iyi yolunun Ukrayna’ya hava savunma silahları sağlamak olduğunu açıkladı. Truss, “Amacımız Putin’in ve saldırgan eylemlerinin başarısız olmasıdır” dedi.

BLINKEN’DAN RUSYA AÇIKLAMASI

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Amaç saldırganlığı sona erdirmek, hayat kurtarmak ve gereksiz yere kan dökülmesini önlemektir” ifadelerini kullanarak, ABD birliklerinin veya jetlerinin bölgeye konuşlandırılmasının çatışmanın genişlemesine yol açacağını aktardı.

Sözcü

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar