Connect with us

Dünya

Sosyal medya bu aileyi konuşuyor: Çocukları hem kardeş hem de kuzen…

ABD’de yaşayan ve tek yumurta ikizi olan iki kız kardeşin, yine tek yumurta ikizi iki erkek kardeşle evliliklerinden doğan çocukları sosyal medyada gündem oldu. Çift, çocukların hem kuzen hem de kardeş olduklarını açıkladı.

Published

on

By

ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan ikiz kız kardeşler Briana ve Brittany Deane, yine kendileri gibi tek yumurta ikizi olan Josh ve Jeremy Salyers ile evlenince ortaya ilginç bir hikaye çıktı. İki çiftin birliktelikleri sosyal medyada kısa sürede gündem olurken, çiftlerin çocuklarının birbiriyle akrabalık derecesi ise kafaları karıştırdı.

Küçük çocuklar Jax ve Jett aslında kuzen. Ancak tek yumurta ikizleri genetik olarak birbirlerinin tıpa tıp aynısı olduğu için, yani aynı DNA’yı paylaştıkları için aynı zamanda ‘kardeş’ de sayılıyorlar.

ÜÇ AY ARAYLA ÇOCUKLARI OLDU

Aslında iki çocuğun anne ve babasının birbirleriyle kardeş olması onları kuzen yaparken, anne ve babalarından aldıkları DNA’lar birbirinin tamamen aynısı olduğu için aslında kuzenlikten öte, kardeşlik bağına da sahip oluyorlar.

İki çift, geçen yıl sadece üç ay arayla birer erkek bebek sahibi oldu.

Bu geniş ailenin kardeşlik ve kuzenlik ilişkisinin ortaya çıkması ile sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Binlerce kişi, bu akrabalık ilişkilerini asla anlamadıklarını ve ‘kafalarının karıştığını’ söyledi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Az da olsa bazı sosyal medya kullanıcıları ise durumu anladığını söyledi. Biri, ‘Tek yumurta ikizleri aynı DNA’yı paylaşır. İki tek yumurta ikizi evlendiğinde, bu onların çocuklarını genetik kardeş yapıyor” dedi.

Bir başka kullanıcı ise, ‘Her ikisinin de bir suçla suçlanması temelde imkansız mı?’ şakası yaptı. Bir başka kullanıcı ise durumu bir adım ileri taşıdı ve DNA testi istedi.

NBC News ile konuşan Jett’in annesi ve Josh ile evli olan Brittany, bu durumu doğrularken,
‘Dokuz aydan daha kısa bir süre içinde tek yumurta ikizi ebeveynlerden doğdular. İkizler, aynı anda bebek sahibi olan ikizlerle evleniyor” diyen Brittany, dünyada bilinen sadece 300 dörtlü evlilik olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Sözcü

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar