Connect with us

Yaşam

Sosyal medyada tartışma yaratan fotoğraf! Hangi zebra kameraya bakıyor?

Vahşi yaşam fotoğrafçısı olan Sarosh Lodhi’nin çektiği bu fotoğraf sosyal medyayı ikiye böldü. Hangi zebranın kameraya baktığı konusunda uzun tartışmalar yaşandı.

Published

on

By

Hindistan’dan bir vahşi yaşam fotoğrafçısı olan Sarosh Lodhi, Kenya’daki Masai Mara ulusal parkını ziyaret etti ve burada çektiği iki zebranın fotoğrafı ile sosyal medyayı ikiye böldü. Fotoğrafı görenler hangi zebranın yüzünün kameraya baktığı konusunda bir türlü karar veremedi.

Bir yaban hayatı fotoğrafçısı tarafından tuhaf bir optik yanılsama yaratan iki zebra görüntüsü, Twitter’da viral olduktan sonra uzun tartışmalara sebep oldu.

Nagpur, Hindistan’dan Sarosh Lodhi, aslanlar, Afrika leoparları, çitalar ve Afrika çalı filler dahil olmak üzere sağlıklı hayvan popülasyonu ile tanınan Masai Mara ulusal parkını ziyaret etmek için Kenya’ya gitti.

Vahşi yaşamın çarpıcı görüntülerini yakalarken, çektiği zebra fotoğrafı viral hale geldi.

Arkadaşı orman görevlisi Parveen Kaswan, bu fotoğrafı sosyal medyada paylaştı ve iki hayvandan hangisinin kameraya baktığını belirlemek için sosyal medyada meydan okudu… Fakat uzun tartışmalara sebep olan fotoğrafta kimse aynı fikirde değildi.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar