Connect with us

Yaşam

SQUID, İngilizce öğretmenleri için bir yarışma başlattı… Ödül 1.000 Euro

SQUID App’in İngilizce Öğretmenleri Ekibi, dünya çapında İngilizce öğretmenleri için bir yarışma düzenleyerek Uluslararası Eğitim Gününü kutluyor. Bugün başlayacak olan Teaching Challenge 2022’nin kazananına 1.000 Euro ödül verilecek. İngilizce öğrenmek isteyenlere dersler ücretsiz…

Published

on

By

SQUID 2022 Teaching Challenge, SQUID App tarafından düzenlenen ve İngilizce öğretmenlerini özgün haberlerle İngilizce öğretmeye başlama veya bu konuda başarılı olma yolculuklarında desteklemeyi amaçlayan bir yarışma.

Başvuru sahipleri aktif İngilizce öğretmeni olmalıdır. Başvurmak için aşağıdaki üç adımı tamamlamaları gerekmektedir:

  1. SQUID App’in ders materyali olduğu bir ders planı hazırlamak.
  2. Ders yürütülürken bir ekran görüntüsünü veya fotoğrafını çekmek.
  3. Başvuruyu tamamlamak ve ders planını buraya yüklemek. Başvurular 14 Şubat 2022 tarihine kadar açık.

Yarışma, SQUID Learning English programının bir parçası ve dünyanın her yerindeki İngilizce öğrenenlere ve öğretmenlere en son haberlere dayalı sınıf materyallerini ücretsiz sağlıyor. Program, haftalık olarak dil öğretmenlerine gönderilen Learning English bülteninden oluşuyor. Bu bülten özgün haber makalelerine dayalı ücretsiz yazdırılabilir ders planları ve fikirler içeriyor. (Bültene kaydolmak için buraya tıklayınız.)

SLE aynı zamanda İngilizce öğrenenlerin güncel hikayelere dayalı etkileşimli Learning English adlı uygulama içi özel bir özellik ile kendi kendine çalışmasına yardımcı olur. Bu özellik, öğrencilerin nerede olurlarsa olsunlar, istedikleri zaman öğretmen olmadan öğrenmelerini sağlar.

SQUID Teaching Challenge 2022, İngilizce öğretmenlerini özgün haberlerle İngilizce öğretmeye başlama veya bu konuda başarılı olma yolculuklarında desteklemeyi amaçlar. Bu yarışma, barış ve kalkınma için eğitimin rolünün kutlanması amacıyla Aralık 2018’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen bir kararla kurulan Uluslararası Eğitim Günü vesilesiyle düzenlenir. Bu yıl dördüncü Uluslararası Eğitim Günü kutlanmaktadır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar