Connect with us

İngiltere

Starbucks, İngiltere’deki mağazalarını açıyor

ABD’li kahve mağazası zinciri Starbucks, perşembe gününden itibaren, yeni tip coronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle kapatılan İngiltere genelindeki 150 şubesini açacağını duyurdu.

Published

on

Küresel kahve zinciri Starbucks yeni tip coronavirüs (Covid-19) pandemisi kapsamında kapanan mağazalarını yeniden açmaya hazırlanıyor.

Şirket, ABD’nin ardından İngiltere genelindeki mağazalarının yaklaşık yüzde 15’ini yeniden açacağını duyurdu. Ancak bu kapsamda, sadece take-away (gel-al) ve araca hizmet servislerinin yapılacağı, müşterilerin mağazada oturmasına izin verilmeyeceği bildirildi.

Bununla birlikte, İngiltere genelindeki tüm mağazaların açılması için hazırlık yapıldığı ve birkaç deponun bu kapsamda faaliyete geçeceği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir şirket yetkilisi, “Kapalı kapılar ardında her gün coronavirüse karşı standartlarımızı iyileştirmek için çalıştık” diyerek, İngiltere geneline yayılmış mağazalarla başlayacak olan yeniden açma planının, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını ve refahını sağlamaya odaklanacağını söyledi.

Starbucks’ın şu anda Çin’deki mağazalarının yüzde 90’ı faaliyet gösteriyor. Bununla birlikte, Starbucks CEO’su Johnson, geçen pazartesi günü çalışanlarına yolladığı mektupta, şirketin ABD genelindeki mağazalarının yüzde 85’inin bu haftadan itibaren açılacağını duyurmuştu.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar