Connect with us

Türkiye

Tarkan’dan ‘Avcılık tamamen yasaklasın’ kampanyasına destek

Yaşam Savunucuları tarafından Tarım Orman Bakanlığı ve Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğüne tarafına “Avcılık tamamen yasaklasın” imza kampanyasında ünlü şarkıcı Tarkan’dan destek geldi.

Published

on

Ünlü şarkıcı Tarkan dün Twitter hesabından paylaşımda bulunarak, Yaşam Savunucuları’nın, Tarım Orman Bakanlığı ve Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğüne karşı başlatılan “Avcılık tamamen yasaklasın” imza kampanyasına destek oldu.

Hayvanların yaşam haklarının elinden alınmasın notu ile gerçekleştirdiği paylaşamın tamamı şu şekilde: 

“Sen de destek ol!

Hep birlikte destek olalım ki bu hayvanların yaşam hakları ellerinden alınmasın. #NedenÖldürüyorsun #AvCinayettir #YokEtmeYaşat”

 

“YAŞAM HAKLARI VE ALANLARI ELLERİNDEN ALINAN TÜM CANLILARIN SESİ OLMA ZAMANI”

5 bin kişi hedefine yaklaşan imza kampanyası, kendilerini Yaşam Savunucuları olarak tanıtan 100’e yakın dernek ve oluşumun bir araya gelmesiyle oluşturuldu.

Söz konusu kampanyanın metninde ise şu ifadeler kullanıldı:

“Tarım Orman Bakanlığı, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, hangi canlının kaç birey, ne koşullarda, nerelerde öldürüleceğine karar vermek yerine, onları koruyan kararlar almalıdır. Geçtiğimiz 16 yıl içinde yaklaşık 17 bin avcılık kursu açılmış ve yaklaşık 500 bin kişi avcılık sertifikası almıştır. Doğanın korunmasından sorumlu kurumlar, silah endüstrisinin ve avcıların doğamızı yok etmesine ne yazık ki seyirci kalmakta, daha da üzücüsü bu durumu teşvik etmektedir.

Şimdi, yaşam hakları ve alanları ellerinden alınan tüm canlıların sesi olma zamanı. Çünkü yaşam hakkı bütün canlılar için pazarlık edilemez en doğal hak. Hepimizin yaşamı birbirine bağlı. İnsan diliyle kendi haklarını savunamayan tüm canlıların sesi oluyoruz.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar