Connect with us

Gündem

Temel Karamollaoğlu: “Türkiye’de ne yazık ki adalet ve basın özgürlüğü rafa kaldırılmıştır”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Türkiye’de ne yazık ki adalet ve basın özgürlüğü rafa kaldırılmıştır. Basın özgürlüğü ve adaletin yeniden tesis edilmesi gerekmektedir”

Published

on

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin haftalık gündem değerlendirmesinde gazetecilerin tutuklanması ve  Türkiye’deki basın özgürlüğüne değindi.  Karamollaoğlu özetle şunları söyledi :

  • Gündemimize geçtiğimiz hafta tutuklanan gazeteciler ile devam etmek istiyorum. Basının özgür olmadığı, kendisini ifade edemediği bir ülke ne kalkınır ne de demokratikleşir. Böyle bir ülkede adalet ve fikir özgürlüğü var demek mümkün değildir.
  • Türkiye’de ne yazık ki son dönemde hukukun üstünlüğü ve fikir özgürlüğü kaybolan bir hatıra hükmündedir.  Bunu sadece biz değil uluslar arası araştırmalarda vurgulamaktadır.
  • Türkiye:

180 ülke içerisinde basın özgürlüğünde 157. Sırada bulunmaktadır.

Türkiye’de şu an 91 gazeteci hapiste yatmaktadır.

  • Gazeteciler, elbette suç işleyebilirler. Ama fikir suçundan dolayı, yani iktidarın işine gelmeyen bir haberi yaptılar diye gazeteciler hapse atılmamalıdır.
  • Bir konuyu burada hatırlatmak istiyorum biliyorsunuz; Deniz Yücel olayında, Merkel ile görüşüldükten sonra Yücel serbest bırakılmıştı. İnsanların adalete kavuşması için illa arkalarında bir Merkel mi olmalı?  Bugün Türkiye’de ne yazık ki adalet ve basın özgürlüğü rafa kaldırılmıştır.  Yaşananlar bunu teyit etmektedir.
  • Türkiye’de basın özgürlüğü ve adaletin yeniden tesis edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, işler hiç iyiye gitmiyor!” Bizim temennimiz insanlarımızın fikirlerini rahatça ifade edebildiği bir Türkiye’dir.
  • Buradan iktidara da seslenmek istiyorum bu tavrınız sade ülkemize değil size de zarar veriyor.
  • Uluslararası kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan menfi algılara destek oluyor. Bu sebeple ülkemizin itibarını düşünmüyorsanız bile kendi itibarınız için tavrınızı gözden geçirin.
  • Politikalarınızı iç muhasebeye tabi tutun!
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar