Connect with us

Dünya

Temmuz ayında easyJet kabin ekibi grev yapacak

Sendikaları USO’ya göre, İspanya merkezli EASYJET kabin ekibi Temmuz ayında greve gidiyor.

Published

on

By

Sendikalar  easyJet uçuş görevlilerinin maaş artışı nedeniyle Temmuz ayında dokuz gün boyunca grev yapmaları çağrısında bulundu. easyJet, personel sıkıntısı nedeniyle bu yaz zaten taleple başa çıkmakta zorlanıyor.

Havayolu, son birkaç hafta içinde milyonlarca İngiliz turisti etkileyen binlerce uçuşu iptal etti. easyJet’in İspanyol sendikası USO’nun şubat ayından bu yana mürettebat maaşı konusunda görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor. Ancak sendika, şu anda bir “kilitlenme durumunda” olduklarını açıkladı.

Sendikaya göre, Barselona, ​​Malaga ve Palma de Mallorca merkezli kabin ekibi, 1 Temmuz – 3 Temmuz, 15 – 17 Temmuz ve 29 – 31 Temmuz tarihleri ​​arasında işten ayrılacak. easyJet Malaga sendikası genel sekreteri Miguel Galan, uçuş görevlilerinin temel maaşlarında yüzde 40’lık bir artış istediğini söyledi.

Sendikaya göre, İspanya merkezli easyJet kabin ekibi ayda 950 € (816 £) temel maaş alıyor.

Bu haber, Ryanair’in kısa süre önce bu ay ve Temmuz’da greve gitmeyi planladığını açıklamasının ardından geldi. Ryanair’in kabin ekibinin ana sendikalarına göre, bu yaz Haziran ve Temmuz aylarında altı gün boyunca grev yapmayı planlıyorlar. Bu günler 24 Haziran, 25 Haziran, 26 Haziran, 30 Haziran, 1 Temmuz ve 2 Temmuz olacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar