Connect with us

Dünya

Testi pozitif olmasına rağmen çarşaf giyip eşinin kimliğiyle uçağa bindi

Endonezya’da bir adam, Covid pozitif olmasına rağmen uçağa binmek için çarşaf giyip eşinin kimliğini kullandı. Giysilerini uçakta değiştirince yakalandı.

Published

on

By

Korona virüsü vakalarının arttığı Endonezya’da, pozitif olmasına rağmen uçağa binebilmek için eşinin kimliğini kullanan ve çarşaf giyen bir adam yakalandı. Çarşafla bindiği uçakta üstünü değiştirince fark edilen adama dava açılması bekleniyor.

Endonezya basınının ismini sadece ‘DW’ olarak verdiği bu kişi, başkent Cakarta’dan Ternate kentine giden uçağa negatif olan eşinin kimliği ile bindi. Buna göre, Covid-19 pozitif olan DW, yüzü dahil her yerini kapatacak şekilde çarşaf giyerek havalimanına gitti. Kontrollerden de eşinin kimliğini göstererek geçti.

Üstünü uçakta değiştirdi, hostes fark etti

Ancak bir hostes kendisini, uçağın tuvaletine çarşafla girip erkek giysileri içinde çıkarken gördü. Hostesin ihbarıyla DW, Ternate kentine inişte havalimanı yetkilileri tarafından yakalandı. DW, burada yapılan testlerde de pozitif çıktı. Yerel polisten yapılan açıklamaya göre, karantina süresinin bitmesi sonrasında DW’ye dava açılması planlanıyor.

 Çift doz aşı oranı yüzde 6, yeni vakalar delta kaynaklı

Dünyanın dördüncü en kalabalık ülkesi olan Endonezya, son günlerde Asya’daki Covid-19 salgınının merkez üssü haline gelmiş durumda. Ülkede şu ana dek yaklaşık 3 milyon yeni vaka tespit edildi, 74 bin 920 kişi öldü. Yeni vakaların birçoğunun Delta varyantı kaynaklı olduğu belirtilirken, Endonezya’da şu ana dek nüfusun sadece yüzde 6’sına iki doz aşı yapılabildi.

Ülkede şu an sadece zorunlu hallerde seyahate izin veriliyor. Kurban Bayramı’nda birçok caminin girişinde ateş kontrolü yapılırken, bazı bölgelerde AVM’ler kapatıldı ve evden çalışma zorunlu hale getirildi. Kısıtlamaların 25 Temmuz’a kadar sürmesi bekleniyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar