Connect with us

Magazin

The Crown setinden mücevher ve antikalar çalındı!

İzlenme rekorları kıran Crown dizisinde, Lady Diana’ya odaklanan beşinci sezonda kullanılacak replika mücevher ve antikalar setten çalındı.

Published

on

By

İngiliz Kraliyet Ailesi’ni konu alan ‘Crown’ dizisinin seti soyuldu. İngiltere’nin Doncaster kasabasında süren beşinci sezon çekimleri için kullanılan gerçek ve replika mücevherler ile antika eşyalar üç ayrı kamyonda tutuluyordu.

2.8 MİLYON TL’LİK EŞYA ÇALINDI

Hırsızlar 200 bin dolar, yani 2.8 milyon TL değerinde 200 parça değerli eşyayı çaldı. Ülke emniyeti tüm antikacılara getirilen eşyalara dikkat etmeleri konusunda çağrı yaptı, çalınan mücevher ve antikaların görüntüleri paylaşıldı.

Bu sezon, Lady Diana’nın ailede baskın olduğu yılları konu alan dizinin çekimleri etkilenmeyecek. Ancak yaşanan bu güvenlik krizi, ülkede ‘Diana bahtsızlığı’ söylentilerine yol açtı. Zira, ailedeki modern tarihe iz bırakan Diana’nın peşini de talihsizlikler hiç bırakmamıştı.

Diana, Prens Charles ile mutsuz evliliği sonrası Paris’te geçirdiği trafik kazasında genç yaşta ölmüştü. Dizideki soygun, Diana’nın Charles ile evliliği ve ayrılığı sürecini işleyen 1990-1997 döneminin çekildiği sezona denk geldi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar