Connect with us

Dünya

The Crown’ın gelecek bölümleri için Prens William’ın ‘çocukluğu’ aranıyor

Bir dijital platformda yayınlanan The Crown adlı dizi için Prens William’ı canlandıracak çocuk oyuncu aranıyor

Published

on

By

Mountbatten Windsor ailesinin 1940’lardan bu yana öyküsünü ekrana taşıyan dizinin en hareketli bölümlerinin çekimi de sürüyor. Elbette bu yeni sezonda, ölümünün üzerinden 24 yıl geçmiş olmasına rağmen hala ailenin en çok konuşulan üyelerinden biri olan Prenses Diana ve onun Prens Charles ile evliliği, çocukları ile ilişkileri de masaya yatırılıyor.

KÜÇÜK OYUNCU SORUNU

Bir önceki sezonda Emma Corrin’in canlandırdığı Prenses Diana karakteri bu yeni bölümlerde Elizabeth Debicki’ye emanet. Diana’nın kalabalık aile içindeki yalnızlığının altını çizen bir bölümle sezon finali yapan The Crown’ın gelecek bölümlerinde peri masalı gibi başlayan evliliğin yıkılışı ve çocuklarıyla ilişkileri konu edilecek. İşte bu noktada da her ne kadar yayıncı kuruluş aksini ileri sürse de bir “oyuncu” sorunu olduğu ortaya çıktı.

PRENS WILLIAM’IN 13 YAŞINDAKİ HALİNİ CANLANDIRACAK OYUNCU ARANIYOR

İddialara göre yayıncı kuruluşa büyük bir maddi getirisi olan dizinin yeni bölümlerindeki olay döngüleri oyuncu seçiminde de bazı zorluklara yol açıyor. Buna örnek gösterilen ayrıntı ise bölümleri bu ay içinde çekilecek olmasına rağmen Prens William’ın ilk gençliğini canlandıracak oyuncunun henüz bulunamamış olması. Bu rolü üstlenecek aktör için arayışın henüz bitmediği haberleri de basına sızdı. Yeni sezonda William’ın, annesi Prenses Diana’nın Prens Charles’la evliliğinin bozulmasına tepkisini içereceği için bu rolün oldukça tartışma yaratması bekleniyor.

‘BU ÜZÜCÜ BİR ROL OLACAK’

Daily Mail’den Richard Eden’a konuşan bir kaynak “Birçok ebeveyn, oğullarının böyle bir dizide görünmesine izin vermeden önce durup düşünecektir. Büyük bir tepki yaratacak, üzücü bir rol olacak” dedi.  Basına sızan haberlere göre yapımcılar 13 yaşındaki Prens William’ı oynaması için verilen ilanda ” 13 ila 15 yaşları arasında, bu ünlü karakteri oynamanın zorluğunu üstlenebilecek yetenekli, zeki ve hassas bir çocuk oyuncu” arandığını belirtti.

PRENS CHARLES ROLÜNDE DOMINIC WEST VAR

The Crown dizisinde William’ın çocukluk yıllarını 11 yaşındaki Timothee Sambor canlandırmıştı. Yeni sezonda Dominic West, Prens Charles’ı oynayacak. Prenses Diana rolüyse Elizabeth Debicki’nin olacak. Debicki’nin kostümleri ve makyajıyla Prenses Diana’ya olan şaşırtıcı benzerliği ise bir süredir gündemden düşmüyor.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar