Connect with us

Gündem

THY yurt içi ve yurt dışı uçuşlar için belirlenen tarihleri duyuruldu

THY uçuşları için beklenen açıklama geldi. Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada uçuşların ertelendiği tarih paylaşılırken yurt içi ve yurt dışı uçuşlar için belirlenen tarihler duyuruldu. Peki, uçuşlar ne zaman başlayacak ve nasıl olacak?

Published

on

By

Türk Hava Yolları uçuşlar ile ilgili oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Covid-19 tedbirleri kapsamında bir süredir hem iç hatlarda hem de dış hatlarda özel uçuşlar dışında uçuş gerçekleştirilmiyor. Normalleşme süreci aşamalarına geçilmesiyle birlikte vatandaşlar belirli tarihlerden itibaren uçuşlarını gerçekleştirebilecekler.

Bu uçuşlar içerisinde yine bazı kurallar olacak. Geçtiğimiz günlerde devreye sokulan HES kodu uygulaması ile birlikte de vatandaşların uçuş sonrası olası pozitif vaka çıkması halinde temas kurduğu kişilerle daha kısa sürede iletişime geçilecek. İşte Türk Hava Yolları’nın uçuşlarla ilgili yaptığı o açıklamalar…

THY UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Türk Hava Yolları geçtiğimiz dönemde kısıtlama içerisinde bulunmaması nedeniyle satışı gerçekleştirilen biletlerin değişikliği ile ilgili yaptığı açıklamada aynı zamanda uçuşların ertelendiği tarihi de duyurdu. Buna göre yurt içi uçuşlar 4 Haziran’a kadar, yurt dışı uçuşlar ise 10 Haziran’a kadar yapılmayacak. Bu tarihe kadar yeni bir karar alınmaması durumunda ise uçuşların belirtilen tarihlerde yeniden başlaması bekleniyor.

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklama ise şöyle: Coronavirüs salgını nedeniyle, resmi makamlarca alınan kararlar ve sizlerin sağlığı için aldığımız önlemler doğrultusunda iç hat uçuşlarımız 4 Haziran 2020 (4 Haziran hariç) dış hat uçuşlarımız ise 10 Haziran 2020 (10 Haziran hariç) tarihine kadar durdurulmuştur.

Bilet değişikliği ve diğer talepleriniz için 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir ya da web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden talep formunu doldurabilirsiniz.

BAKANLIK AÇIKLAMASI

Öte yandan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yürüttüğü ortak çalışmayla bir liste hazırlandı. Buna göre Türkiye’den uçuşların başlama tarihi İngiltere’ye 15 Temmuz olarak planlandı. Ancak bu Türk tarafının niyeti. Henüz İngiliz makamları bu plana uyup uymayacakları  ya da Türkiye yönüne uçuşlara ne zaman izin verecekleri hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar