Connect with us

Dünya

TIME dergisi 2022’nin en etkili ilk 100 şirketini açıkladı

TIME dergisi dünyanın her yerinden teknoloji, sağlık, eğlence gibi sektörlerde faaliyet gösteren ve toplumun yaşam ve düşünce biçimlerini şekillendirmede en etkili ilk 100 şirketini seçti.

Published

on

TIME100 En Etkili Şirketler listesinde teknoloji dünyasının devlerinden Amazon, Apple, Microsoft, Alphabet, Meta, Netflix, Disney, IBM, Walmart ve Nvidia yer alıyor. Ayrıca listede modern müzik endüstrisinde çığır açan Spotify, son zamanlarda dünya çapında mültecilere geçici barınma sağlayan ilk şirketlerden biri olan Airbnb, bireylerin esnek iş bulmalarına yardımcı olan Upwork ve meta veri tabanında sanal bir galeri başlatan ilk büyük müzayede evi olan Sotheby’s de sıralanıyor.

KIM KARDASHIAN’IN MARKASI DA VAR

Ayrıca Kim Kardashian’ın markası SKIMS’in de listede yer alması dikkat çekiyor.

TIME, bu yıl listede Tesla’ya ise yer vermedi. Tesla’nın kendi kendine sürüş özelliği, hantal güneş panelleri ve sürücülerin yoldayken araba içi oyunlar oynamasına izin veren bir özelliği ile ilgili olarak yetkililerle olan sorunları, 2022 listesinde yer almamasına neden olmuş olabilir; ancak CEO Elon Musk’ın 2021’de “Yılın Adamı” seçilip şirketine yer verilmemesi dikkat çekiyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar