Connect with us

Dünya

Trump taburcu edilirken az kalsın Superman kostümü giyecekmiş

Trump taburcu edilirken az kalsın Superman kostümü giyecekmiş.

Published

on

By

14 sezon boyunca The Apprentice isimli televizyon programıyla Amerikalılara seslenen Donald Trump’ın, tedavi gördüğü Walter Reed Askeri Hastanesi’nden taburcu edilmesini de ilginç bir şova çevirmeyi planladığı iddia edildi.

Ülkenin saygın gazetelerinden New York Times’ın haberine göre, ABD Başkanı taburcu edilirken kendini önce bitkin ve zayıf gösterecekti. Daha sonra da gömleğinin üst düğmelerini açıp içindeki Superman tişörtünü işaret edecekti.

Gazete, Trump’ın etrafındaki kişilerle tartıştıktan sonra bu fikirden vazgeçtiğini aktardı.

Sonrasında pazartesi günü hastaneden üzerinde takım elbisesi ve yüzünde maskeyle yürüyerek çıkan Trump, kendisini bekleyen gazetecilere baş parmağını kaldırıp “her şey yolunda, sorun yok, çok iyi” anlamlarında kullanılan işareti yaparak görüntü vermişti.

Hastane çıkışı özel aracına bindirilen Trump, yakın bir mesafede bekleyen “Marine One” isimli helikopterle Maryland’da bulunan hastaneden, Washington DC’deki Beyaz Saray’a götürülmüştü.

Sonrasında yayımladığı videoda verdiği “Virüsten korkmayın” mesajı, sağlıkçıların ve toplumun tepkisini çekmişti. Trump dün de Kovid-19’a yakalanmasının ardından ilk kez kamuya açık bir etkinliğe katıldı.

“Tam olarak iyileşmeden” halk sağlığını tehlikeye atmakla eleştirilen ABD Başkanı, en kısa zamanda kalabalık bir miting yapmayı da planlıyor. Diğer yandan doktoru Sean Conley, “Artık hastalığı bulaştırma riski bulunmuyor” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar