Connect with us

Dünya

Trump’ın sosyal medyası başarısız oldu

Donald Trump kongre baskını sonrasında sosyal dev medya devlerince yasaklanınca kendi sosyal medya platformunu kurmuştu.

Published

on

Kullanıcıların beğenisine sunulan uygulamaysa bekleneni veremedi. Uygulama 21 Şubat’ta hizmete sunuldu. 6 haftadır sırada bekleyen 1,5 milyon kişi uygulamayı kullanamıyor. Bekleme listesinde olan bazı kullanıcılar “Ben bekleme listesini aşıp uygulamaya girene kadar Trump yeniden başkan seçilir” diyerek espri yaptı.
Üstelik uygulama android telefonlarda ve internet tarayıcılarında kullanılamıyor. Üye olabilenlerse, uygulamadaki sessiz ortamdan şikayetçi. Çoğu sağ kanat politikacının uygulamaya üye olmadığı da gözlerden kaçmadı. New York üniversitesi sosyal medya ve politika bölümünün başkanı uygulamayı tam bir felaket olarak tanımladı.

Uygulamanın kullanıma tam anlamıyla açılamaması, uzmanlar tarafından da şaşkınlıkla karşılandı. Bazıları problemin Truth Social’la ortaklığı bulunan video paylaşım platformu Rumble’dan kaynaklandığı görüşünde. Çünkü Rumble uygulaması, Trump’ın sosyal medya firmasının altyapısını oluşturacaktı. Eski Başkan Trump’ın da yaşanan sorunlardan ötürü öfkeli olduğu iddia edildi. 750 bin takipçiye rağmen Trump, 1 ayı geçkin süredir paylaşım yapmadı.

CNNTürk

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar