Connect with us

Gündem

Türkiye, İngiltere’nin karantina listesine girebilir

Şu anda Türkiye’de 100.000 kişide 18,5 enfeksiyon var. Geçen ay kaydedilen 15,8’e göre büyük bir artış görüldü. İngiltere seyahatlere izin verirken, ülkenin rakamlarını baz alıyor.

Published

on

By

Covid-19 vakaları arttıkça, İngiltere’nin tatil karantina listesine eklenecek bir sonraki ülkenin Türkiye olabileceğinden korkuluyor. Türkiye, son 24 saat içinde 1.256 pozitif test ve 21 ölümle Haziran ayından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına sahip oldu.

İngiliz gazetesinde yer alan habere göre, Türkiye’de artan Korona virüsü tablosu tedirginlik yaratıyor. Durumun bu şekilde gitmesi halinde İngiltere tıpkı Fransa’yı karantina listesine eklediği gibi Türkiye’yi de ekleyebilir.

Türkiye’nin İngiltere ile olan hava trafiği şu ana kadar etkilenmedi. Şu anda İngilizler 14 gün boyunca izole edilmeye gerek kalmadan Türkiye’de tatil yapabiliyorlar. Fakat Türkiye, son haftalarda giderek artan vakalar gördü. Şu anda toplamda 278.117 pozitif test ve 5.955 ölüm var.

Şu anda 100.000 kişide 18,5 enfeksiyon var. Geçen ay kaydedilen 15,8’e göre büyük bir artış görüldü. İngiltere seyahatlere izin verirken, ülkenin rakamlarını baz alıyor.

İngiliz turistler için kendi giriş koşulları var. Tüm varışların havaalanında ateş kontrolleri dahil kontrolleri olması gerekirken, semptomları olan herkesin bir PCR testi yaptırması gerekiyor. Türkiye ayrıca, katı yeni güvenlik kurallarına uymayan tüm otellerin kısa sürede kapatılacağı konusunda uyarı yayınladı.

Bu haber binlerce İngiliz’in, Fransa’dan evlerine dönmesiyle geldi. Tatilciler İngiltere’nin getirdiği iki haftalık zorunlu karantinadan kaçınmak için kendi ülkelerine çılgın bir akın başlattılar. Tatil bölgelerindeki koronavirüs vakalarında yaşanan ani artış nedeniyle binlerce İngiliz tahliye edildi. Dehşete kapılan çocuklar, eve kapanma tehlikesi nedeniyle aylarca dışarı çıkamadıktan sonra okulu da kaçırabileceklerinden endişelendiler. Zamanında İngiltere’ye geri dönemeyen öğrenciler, okulların çoğu 2 Eylül’de açılacağı için okula zamanında başlayamayacak.

Kaosa ek olarak, British Airways uçuş fiyatlarını artırdı ve Eurostar talebi yükseldi. Havalimanları ve terminallerde daha büyük bir kaosa yol açtı. P&O Ferries ayrıca, bu sabah 8.000’den fazla bilet aramasıyla ilginin arttığını bildirdi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar