Connect with us

Gündem

TÜRK UÇAĞINDA ONLARCA VALİZ KOKAİN YAKALANDI!

Türkiye merkezli bir iş jeti firmasının uçağında Brezilya’da onlarca valiz dolusu kokain yakalandı.

Published

on

By

Türkiye merkezli bir iş jeti firmasının uçağında Brezilya’da onlarca valiz dolusu kokain yakalandı.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Dün İspanya’nın Malaga şehrinden hareket eden TC-GVA kuyruk tescilli Gulfstream IV tipi uçak, Brezilya’nın Ceara eyaletinde bulunan Fortaleza’ya indi.

Fortaleza’ya inen uçakta bulunan bir İspanyol yolcunun beraberindeki valizler gümrük muhafaza ekipleri tarafından aranmak istendi. Ekipler, uçağın kaptan pilotuna valizi açması yönünde talimat verdi. Kaptan pilot da yolcu beraberindeki valize müdahale edemeyeceğini ifade ederek gümrük muhafaza ekiplerine kendilerinin valizi açmalarını söyledi.

Fortaleza Havalimanı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından açılan onlarca valizin içerisinde yüklü miktarda kokain çıkarken, İspanyol yolcu derhal gözaltına aldı. Uçuş ekibinin de havalimanında sorgulanmak üzere bekletildiği öğrenildi.

Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatılırken, şirketin ilgili makamlarla irtibata geçtiği ve durumun aydınlatılması için gerekli adımların atılacağı belirtildi.

Uyuşturucu dolu valizin uçağa ne şekilde getirildiği ise merak ediliyor. Öte yandan uçağın bir sonraki sefer noktasının Brüksel olduğu öğrenildi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar