Connect with us

Dünya

Türkiye yanıtıyla tarih yazdı: Soruyu bilerek 82 bin pound kazandı

İngiltere’de yayınlanan bir yarışma programına katılan genç bir hemşire eski futbolcu McCoist’in yardımıyla “Türkiye” yanıtını verdiği soru sayesinde rekor kırdı.

Published

on

By

İngiliz televizyon kanalı BBC’de yayınlanan The Wheel isimli yarışma programında resmen tarih yazıldı… Eski futbolcu Ally McCoist’in yardım ettiği Helen Mason isimli bir hemşire son soruya doğru yanıt vererek büyük ikramiyeyi kazanan ilk yarışmacı oldu.

“Antik Truva kenti hangi ülkededir” sorusunda “Mısır, Yunanistan, Irak, Türkiye” seçenekleri arasından önce Mısır’ı seçen Mason’ı McCoist uyardı. Eski futbolcunun uyarısıyla Mısır yerine Türkiye seçeneğini tercih eden Mason gergin geçen saniyelerin ardından 82 bin İngiliz poundu (yaklaşık 1.8 milyon TL) para ödülünün sahibi oldu. Yarışma tarihinde ilk kez bu noktaya ulaşan insan olan Mason, zaferinin ardından İngiliz medyasına konuştu.

Sadece tek bir soruya verdiği yanıt ile büyük ikramiyeyi kazanan 24 yaşındaki hemşire bu paranın yaşamını iyileştireceğini söyledi. Mason, “Kazandığım parayla daireme mobilya alacağım ve ailemi ziyaret etmek için annemle Kanada’ya gideceğim” dedi.

Mason, “Erkek arkadaşımla kısa bir süre önce bir daire almıştık ve bu parayla evi dekore etmek çok iyi olacak. Ailem benim en büyük destekçim ve onlara özel bir şekilde teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar