Connect with us

Gündem

Türkiye’de şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Şehirler arası yasağın özel araçla olup olmadığı merak ediliyor. Kabine toplantısı sonrası alınan yeni kararlar açıklandı. Seyahat yasağı hakkında sorular merak ediliyor. Şehirler arası ya da iller arası seyahatin nasıl olacağı merak ediliyor. İşte Şehirler arası seyahat yasağı var mı? sorusunun yanıtı…

Published

on

Kabine toplantısı sonrası seyahat yasağı ile ilgili gelişmeler araştırılıyor. Son dakika bilgisine göre Türkiye’de yeni normalleşme kararları alındı. Kademeli normalleşme döneminde sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı günlerde şehirler arası seyahat yasağı uygulanmıyor.Peki ama iller arası seyahat uçakla ya da özel araçla yasak mı?

Şehirler arası seyahat yasağı var mı?

Kabine toplantısı bugün gerçekleşti. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni normalleşme kararlarını açıkladı. Kademeli normalleşme döneminde, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı günlerde şehirler arası yasak vardı. Kabine toplantısında yeni bir güncel karar açıklanmadı fakat yine de şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı genelgesi takip ediliyor.

Seyahat izin belgesi nasıl alınır, başvuru nereden yapılır?

e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığına ait E-BAŞVURU ve ALO 199 sistemleri üzerinden Valilik/Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla da seyahat edebilecekler. Seyahat İzin Belgesi verilen kişiler, seyahat süreleri boyunca sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar