Connect with us

İngiltere

Türkiye’yi ağlatan polis memuru Survivor Ceyhun Uzun’a, Kraliçe Elizabeth’ten ödül

Londra’da görev yapan ve kızı Tanyel’i kanser sonucu kaybederek, tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğan Survivor yarışmacısı Türk polis memuru Ceyhun Uzun’a, Kraliçe Elizabeth tarafından ödül verildi. Ülkemizi gururlandıran Ceyhun Uzun’u Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın arayarak tebrik etti.

Published

on

2016 yılında kemik kanserinden kaybettiği kızı Tanyel’in trajik öyküsüyle milyonları ağlatan Survivor 2020 yarışmacısı Türk polis memuru Ceyhun Uzun, ülkemizi görev yaptığı Londra’daki başarısıyla adeta gururlandırdı.

Survivor 2020’ye damga vuran ve Londra’nın St. John’s Wood bölgesinde görev yapan Türk polis memuru Ceyhun Uzun, polislik mesleğini başarıyla yürüttüğü ve hayır kurumlarına yardım ettiği için imparatorluk madalyasıyla ödüllendirildi.

Birleşik Krallık’ta 1980 yılından bu yana aralık ve haziran aylarında verilen ‘Yeni Yıl Onur Ödülleri’, bu yıl da sahiplerini buldu. Geçtiğimiz günlerde açıklanan listede, 30 yıldır polislik yapan Survivor Ceyhun Uzun da yer alıyor.

‘Daha Güvenli Okullar’ projesiyle genç yaştaki bireyler ve öğretmenlerle çalışan Uzun, enerjilerini daha iyi alanlara ve suçtan uzak durulması yönünde çalışmalarıyla takdir topluyor. Geçtiğimiz yıllarda kızı Tanyel’i kemik kanseri sebebiyle kaybeden Uzun, kanserli çocuklara ve ailelerine destek vermek için bir vakıf kurdu.

“Türk bir polis memuru olarak gurur duyuyorum”

İmparatorluk ödülüne layık görülmesinin ardından hem sevinçli hem de duygu dolu olduğunu aktaran Uzun, “Çok sevinçliyim, çok duygulandım. Bu ödüle beni layık görenlere teşekkür ediyorum. Gurur duyduğum bir durum. Türk bir polis memuru olarak gurur duyuyorum” dedi.

Ülkemizi bu başarısıyla gururlandıran Ceyhun Uzun’u Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın arayarak tebrik etti.

 “Keşke kızım da burada olsaydı, yaşasaydı”

Kızını kaybeden ve bu duyguyu kızıyla paylaşmak istediğini dile getiren Uzun, “Keşke kızım da burada olsaydı, yaşasaydı ve hep birlikte kızımla, eşimle bu gurur verici anı kutlasaydım. Ödülü ilk aldığımda gözlerim yaşardı, inanamadım. Gurur verici bir ödül, herkese nasip olmaz. Ben de çok gurur duyuyorum, Türk biri olarak kraliçeden özel bir madalya almak mutluluk verici. Yalnız benim için değil, bütün halkımıza, Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve bütün dünyada yaşayan Türkler için gurur verici bir haber oldu” dedi.

İngiltere’de yaşayan Türk polis memuru Ceyhun Uzun, madalyayı Kraliyet Sarayı’na giderek teslim alacak.

 

 

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar