Connect with us

İngiltere

Türkiye’yi karantina listesine alan İngiltere, Yunan adalarını güvenli listeye dahil etti.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Cumartesi günü saat 4’ten itibaren Yunan adaları Midilli, Tinos, Serifos, Santorini ve Zakynthos’tan dönecek olanların artık karantinaya alınmasına gerek olmadığını duyurdu.

Published

on

By

Yunanistan ‘seyahat koridoru’ listesine eklendi ancak adalara giden ziyaretçiler Birleşik Krallık’a döndüklerinde kendilerini izole etmeleri gerekmeyecek.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, “10 Ekim Cumartesi sabah 4’ten itibaren, bu Yunan adalarından gelirseniz, Kendi kendinizi izole etmeniz gerekmeyecek.” açıklamasını yaptı.

İngilizler, düşük enfeksiyon oranları olan belirli bir adaya doğrudan uçabiliyorlarsa, anakarada seyahat kısıtlamaları olsa bile karantinaya girmek zorunda kalmayacaklar.

Bu adaların dışında enfekte rakamları yüksek olan Girit ve Mikonos’ta hala seyahat kısıtlamaları var.

Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri şunları söyledi: “Lesvos, Santorini, Serifos, Tinos ve Zakynthos, Birleşik Biyogüvenlik Merkezi tarafından daha düşük bir enfeksiyon riski oluşturduğu değerlendirilerek İngiltere Seyahat Koridorları listesine eklendi.

Bu hafta Seyahat Koridoru listesinden hiçbir ülke çıkarılmadı, ancak yolculara seyahate çıkmadan önce en son tavsiyeleri kontrol etmeleri ve eve dönmeden önce bir yolcu bulma formu doldurmaları istenecek.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar