Connect with us

Teknoloji

Twitter’dan sonra LinkedIn de hikayeler özelliğini kapatıyor

Twitter’ın ardından LinkedIn de “Hikayeler” özelliğini kapatmaya karar verdi.

Published

on

By

Uçucu video içerik biçimi Hikayeler (Stories), Facebook’un tekelinde kalmayı sürdürecek gibi görünüyor. Bu alanda rekabete girişen Twitter’ın ardından LinkedIn de “Hikayeler” özelliğini kapatmaya karar verdi.

Dünya “Hikayeler” ile Snapchat sayesinde tanışmış ve bu biçim, Facebook’un satın aldığı Instagram tarafından “klonlanmasının” ardından milyarlarca kullanıcının günlük yaşamının bir parçası olmuştu.

Journo.com’da yer alan habere göre; Facebook’un kendi platformuna da entegre ettiği Hikayeler’i son iki yıldır denemeyen büyük teknoloji şirketi neredeyse kalmadı. Ancak Instagram’ın başarısına ulaşan da henüz olmadı. Bunun üzerine platformlar bir bir bu denemeden vazgeçmeye başladı.

Twitter, “Hikayeler klonu” diye nitelenen “Fleets” özelliğini temmuz ayında kapatmıştı. Son olarak iş odaklı sosyal medya ağı LinkedIn de pes etti. Şirketten geçen hafta yapılan açıklamaya göre bu ay sonundan itibaren LinkedIn’deki Hikayeler özelliği devre dışı kalacak.

‘Kullanıcılar burada kaybolan video görmek istemiyor’

LinkedIn’in Kıdemli Ürün Yöneticisi Liz Li, Şubat 2020’de test edilmeye başlayan bu özelliğin kapatılacağını açıklarken platformun kullanıcılarının “kaybolan video görmek istemediğini” bildirdi. Li şu ifadeleri kullandı: “Hikayeler’i geliştirirken insanların profillerine gayriciddi videolar da eklemek isteyebileceğini düşünmüştük. Uçuculuğun, insanların gönderi yollamaları yolundaki engelleri kaldıracağını sanmıştık. Ancak profesyonel hikayenizi anlatırken kalıcı videolar üretmek ve bunlarla hem kişiliğinizi, hem de uzmanlığınızı sergilemek istediğinizi gördük.”

Önceki ay Twitter’dan yapılan açıklamada da Fleets için benzeri ifadeler kullanılmış, bu özelliğin “yeni kullanıcıların sohbete katılmasını” sağlamakta başarısız olduğu itiraf edilmişti. Bu haberi aktaran The Verge şu ifadeyi kullandı: “Şimdi hangi sosyal medya şirketinin Clubhouse klonları konusunda ilk geri adımı atacağını bekleyip görmek gerekiyor. Merak ediyorsanız söyleyelim; evet, LinkedIn de böyle bir klon üzerinde çalışıyor.”

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar