Connect with us

Teknoloji

Twitter’ın ücretli abonelik hizmetinde Türkiye fiyatı belli oldu

Twitter, App Store ve Google Play gibi uygulama platformlarında Twitter Blue isimli ücretli abonelik hizmetini başlattı. Kullanıcılara ek özellikler sunacak olan sistemin yakında pilot uygulamaya geçmesi bekleniyor.

Published

on

By

Twitter, bir süredir konuşulan ücretli özelliklerini sunacağı Twitter Blue, App Store ve Google Play’de yerini aldı.

Twitter Blue isimli hizmetin ücreti ADB’de 2,99 dolar, İngiltere de ise 2,49 sterlin olacak. Webtekno’nun haberine göre hizmetin Türkiye fiyatı ise 30.99 lira oldu.

Twitter Blue’nun kullanıcılara vereceği hizmetlerin arasında ‘Tweet’i geri al’ seçeneği sunması bekleniyor. Bu özellik, bir tweet gönderdikten sonra belli bir süre içinde geri alarak düzenlenebilmesini sağlıyor.

Ücretli abonelik ile ayrıca kullanıcılara uzun flood serilerini okumayı kolaylaştıracak bir ‘Okuma modu’ ve favori tweetleri kaydedip düzenlemeye yarayan ‘Koleksiyonlar’ özelliği” de getirilecek.

Platformun ücretli hizmeti sunacağını ilk ortaya çıkaran tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, yeni özellikler arasında ayrıca renk temaları ve özel uygulama simgeleri de olacağını söyledi.

Twitter Blue listelenmiş olmasına karşın, henüz aktif kullanıma sunulmadı. Pilot uygulamanın ise yakında başlaması bekleniyor.

Ücretli abonelik ile Twitter’ın gelecekte gelir kaynaklarını reklam dışındaki yöntemlerle çeşitlendirmek istediği belirtiliyor.

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar