Connect with us

Dünya

UBER’den yeni güvenlik önlemi: Sıra dışı güzergahlar tespit edilebilecek

Uber, sürücülerin güvenliğini sağlamak için yeni adımlar attığını duyurdu.

Published

on

İnternet yoluyla araç çağırma uygulaması Uber, bir sürücünün sıra dışı bir güzergah izleyip izlemediğini, uzun süreli duraklamalar yapıp yapmadığını veya hedeflenen varış noktasından farklı bir yerde yolculuğu tamamlayıp tamamlamadığını tespit edebilecek bir teknoloji geliştirdi.

Bu durumlardan herhangi birinin tespit edilmesi halinde yeni teknoloji, sürücüyü uyaracak ve iyi olup olmadıklarını kontrol edecek.

Sürücüler ve yolcular, güvende olduklarına dair Uber’e bildirimde bulunabilecek veya Acil Durum Düğmesi’ne basarak acil servislerle iletişime geçebilecekler.

Uber’in güvenlik ekibi, ihtiyaç halinde telefon görüşmeleri de yapabilecek.

Kadınlar Güvende

Şirket, kadınların %72’sinin yolculuk detaylarını arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaşabildikleri uygulamaları kullandıklarında kendilerini güvende hissettiklerini ifade etti.

Bununla beraber kadınların %70’i ise kullandıkları aracın yolculuk esnasında bir uygulama aracılığıyla takip edilmesinin kendilerini güvende hissettirdiğini ifade etti.

Güvenlik Önceliğimiz

Uber Birleşik Krallık Topluluk Operasyonları Başkanı Bex Xiao, “Uber uygulamasını kullanan kişilerin güvenliği birinci önceliğimizdir, bu yüzden Uber uygulamasında bulunan güvenlik seçeneklerini güçlendirdik” dedi.

Xiao, “Güvenlik söz konusu olduğunda işimizin asla bitmeyeceğini biliyoruz, bu yüzden dinlemeye, öğrenmeye ve yenilemeye devam edeceğiz” ifadelerini de kullandı.

Kaynak: Independent

Derleyen: Oğuzcan Acar

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar