Connect with us

Dünya

Ukrayna kripto paraları yasal hale getirdi

Hem siyasi hem de coğrafi olarak Rusya ve Avrupa arasına sıkışan Ukrayna, kripto paraları yasal hale getiren 5’inci ülke oldu.

Published

on

By

Kripto paralara yönelik dünya ülkeleri çeşitli düzenlemeler yaparken bazıları da yasaklamayı tercih ediyor. Ukrayna ise kripto paraları yasal hale getirdi. Bundan sonra Ukrayna’da kripto para işlemleri yasal zeminde, kanunlar içerisinde yürütülecek.

Oy çokluğuyla kabul edildi

Ukrayna parlamentosunda milletvekillerinin tamamına yakını kripto paraların kullanılması için evet oyu kullandı. Böylece Ukrayna dünyada kripto parayı yasal hale getiren 5’inci ülke olmuş oldu.

Yasal altyapı yok

Ukrayna’da kripto paralara yönelik yasal bir altyapı henüz bulunmuyor. Regülasyonlar devlet başkanı tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Kripto paralarda istikrar yok

Kripto para piyasalarında henüz istikrarlı bir fiyat yakalanamadı. Bazı kişiler tesadüfen yüksek kazançlar elde ederken bazı kişiler de büyük kayıplarla tüm parasını kaybedebiliyor. Büyük umutlarla alınan kripto paraların geleceği konusunda ne olacağı bilinmiyor. Herhangi bir temele dayanmadan yapılan tahminler ise yatırımcıları olumsuz etkileyebiliyor. Piyasaya her geçen gün yeni kripto paralar çıkarken şu anda binlerce kripto para çeşitli borsalarda işlem görüyor.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar