Connect with us

Dünya

Ünlü ailede miras için kardeş kavgası

Milyarder Muhammed el Fayed’in iki çocuğu, babaları ölmeden miras kavgasına tutuştu. Ömer el Fayed mahkemelik olduğu ablası Camilla’yı kendisine saldırmakla suçladı.

Published

on

By

İngiltere’nin en önemli iş insanlarından olan Mısırlı Muhammed el Fayed hayatının sonbaharını yaşarken, iki çocuğu arasında “servet” ve “iktidar” kavgası baş gösterdi. 92 yaşındaki Muhammed el Fayed’in beş çocuğundan Dodi 1997’de hayatını kaybederken, diğer çocukları Karim ile Jasmine babalarının işlerine çok az ilgi gösterdi.

Ancak milyarderin diğer iki çocuğu Ömer (33) ile Camilla (36) babaları işlerden çekilince “iktidar savaşı”na girdi. Ömer el Fayed, ablası Camilla’nın  eşi Muhammed Esreb’le birlikte kendisine saldırdığı iddiasıyla dava açıp 100 bin sterlin tazminat istedi. Suçlamayı reddeden Camilla ise kardeşinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu, sorumsuz davranışlarının aile içi utanç kaynağı olduğunu söyledi.

Ömer el Fayed, olayı “Hayatının kışını yaşayan, yaşlı bir lider figürünün bulunduğu ailelerde yaygın bir drama” diye nitelendirdi. Annesinin ablasıyla olan hukuk savaşını babalarından gizlediğini de belirten Ömer, “Bilindiği gibi bazı insanlar, güç ve prestij için yarışan materyalist arayışlardan büyük mutluluk duyar” dedi. Kardeşler arasındaki güç mücadelesinin kurbanı olduğunu belirten Ömer, ablasının onu servetten dışlamaya çalıştığını, Camilla’nın kocasıyla birlikte ailenin fiili reisi olmak istediğini öne sürdü. Camilla ise Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, “Olay sadece kardeşimin ihtirasından kaynaklanıyor” dedi.

YOKSULLUKTAN ZENGİNLİĞE

Mısırlı yoksul bir aileden gelen ve İngiltere’ye gittikten sonra iş hayatında yükselen Muhammed el Fayed’in 1.3 milyar sterlinlik serveti bulunuyor. Paris’teki Ritz Hotel’in de sahibi olan Muhammed el Fayed, İngiltere’deki ünlü alışveriş merkezi Harrods ve Fulham Futbol Kulübü’nün de eski sahibi. Ünlü iş insanının ölümü sonrası 4 çocuğu, İngiltere’de 17. Yüzyıl’dan kalan evi Barrow Green Court, Hyde Park’a bakan apartmanlar, bir İskoç kalesi ve New York’taki apartmanlar gibi mülkleri paylaşacak.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar