Connect with us

İngiltere

Ünlü gazeteci Christiane Amanpour kansere yakalandı

CNN sunucusu Christiane Amanpour, yumurtalık kanserine yakalandığını ve başarılı bir operasyonla kanserli kitleyi aldırdığını açıkladı.

Published

on

Haber yapımcısı ve sunucu Christiane Amanpour, yumurtalık kanserine yakalandığını duyurdu. Amanpour, kanserin erken teşhis edildiğini ve başarılı bir operasyonla kitleyi aldırdığını belirtti.

Dünyanın birçok bölgesinde haber yapan ve çatışma bölgelerinde bulunan 63 yaşındaki Amanpour, pazartesi günü paylaştığı videoda ise dünya genelinde milyonlarca kadının yumurtalık kanserine yakalandığını söyleyerek ‘erken teşhisin önemine’ dikkat çekti.

İngiliz Ulusal Sağlık Hizmetleri’ne (NHS) teşekkür eden Amanpour, tedavi sürecinde kendisini güvende hissettiğini ve sağlık sigortası olduğu için şanslı olduğunu söyledi.

CNN ise, kemoterapi nedeniyle Amanpour’un programını haftalık olarak yayınlamayı planladığını ve önceden planlanmış 3 haftalık bir izni olduğunu açıkladı.

Dünya Kanser Araştırma Fonu’na göre yumurtalık kanseri, dünya genelinde kadınlarda en fazla görülen 7. ve kadınlarda en fazla ölüme yol açan 8. kanser türü.

 

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar