Connect with us

Kültür Sanat

Ünlü metalci koronavirüse yenildi…

Ünlü metalci Eric Wagner, Las Vegas’ta 62 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Published

on

By

Ünlü metalci Eric Wagner, Las Vegas’ta 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Acı haberi Wagner’ın en büyük oğlu Facebook’tan duyurdu.

Oğlu Luke Wagner saece “Eric Wagner hayatını kaybetti” demekle yetindi. Wanger’ın son grubu The Skull bir gün öncesinde bir paylaşım yaparak Eric Wagner’ın kovid-19 nedeniyle durumunun kötüye gittiğini duyurmuş ve “Psycho Vegas” için sahne alamayacaklarını bildirmişti. Paylaşımda Wagner’ın hastalığının zatürreeye döndüğü vurgulanmıştı. Diğer grup üyelerinin testleri ise negatif çıktı.

Ölüm haberinin ardından The Skull bir paylaşım daha yaparak “Şoktayız ve perişanız. Grup arkadaşımızı, ağabeyimizi kaybettik” diye yazdı.

Eric Wagner kimdir?

Eric Wanger 24 Nisan 1959 tarihinde doğdu. Ölümüne kadar şarkıcı ve söz yazarı olarak müzikte aktif oldu. Eric Wanger, 1979’da kurduğu doom metal grubu Trouble ile Amerika’da büyük başarı eldi. 1990’ların ortasında bir süre gruptan ayrıldı ve Danny Cavanagh’la birlikte Lid’i kurdu. In The Mushroom albümünü yaptı.

Daha sonra Dave Grohl’un heavy metal projesi Probot’ta “My Tortured Soul” şarkısıyla dikkat çekti. 2000 yılında yeniden Trouble grubuna döndü “Simple Mind Condition” albümüne imza attı. 2008’de Trouble’dan yeniden ayrıldı Blackfinger grubu adı altında albüm kayıtları yaptı. Ayrı Ron Holzner’le birlikte The Skull grubunu kurdu.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar